Sokolovský trenér Aleš Jindra

Sokolovský trenér Aleš Jindra | foto: Michal Sváček, MAFRA

Sokolovští fotbalisté už na jaře prohráli, nestačili na HFK Olomouc

• 0
Spanilá jízda fotbalistů Baníku Sokolov jarní částí druhé ligy skončila na půdě HFK Olomouc. Západočeši tam prohráli 1:0, i když více jak poločas hráli v početní výhodě.

V měsíci dubnu zvolila Ligová fotbalová asociace Trenérem měsíce ve Fotbalové národní lize sokolovského lodivoda Aleše Jindru. Ten byl oceněn za výkony, které baníkovci na jaře předvádí, kdy jako jediný tým celé soutěže ještě neprohráli. Ovšem to platilo jen do soboty, Sokolov si zajel pro první letošní porážku na olomoucké předměstí, do Holice. S 1. HFK Olomouc prohrál 1:0.

Jediný gól zápasu zaznamenali domácí už ve 21. minutě, kdy po centru Kobylíka z brankové čáry skóroval hlavou záložník Biolek. Holičtí udrželi vedení i bez vyloučeného Murina a druhou výhrou v řadě se vrátili do boje o čelo tabulky. Jsou pátí s dvoubodovou ztrátou na třetí Sokolov.

"Domácí hráli na hranici svých možností a na hranici tvrdosti, možná i za ní, odpovídá tomu počet karet," říkal po zápase sokolovský trenér Aleš Jindra. Už před duelem věděl, že bude důležité, kdo dá první gól. "Dali ho domácí, to bylo velmi důležité, protože se proti nim těžko otáčí výsledek," přiznal kouč Baníku.

A to i přesto, že jeho svěřenci hráli celý druhý poločas proti deseti hráčům soupeře. "Věděl jsem, že to bude těžké, že se tam budeme těžko dostávat. Žádné druholigové mužstvo nemá takovou kvalitu, aby hrálo do plných. Jeden hráč navíc není takový rozdíl."

Jindrovy předpoklady se naplnily do puntíku. "Nebyli jsme schopni dát centr, nevytvořili si šance," dodal Aleš Jindra.

Sokolov v sobotu jede opět ven, tentokrát na hřiště dalšího nováčka, do Pardubic.