Basketbalisté ve druhé lize prohrávali, pouze Thermia jednou zvítězila

11:50aktualizováno  11:50
Šesté a sedmé kolo druhé ligy basketbalistů skončilo pohromou pro celky z Karlovarského kraje. Sokolov i Mariánské Lázně dvakrát prohrály, pouze Thermia Karlovy Vary si na svoje konto připsala jedno vítězství.

Basketbalisté Sokolova ani Mariánských Lázní ve druhé lize nebodovali. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ale i karlovarští basketbalisté nejprve prohráli, v Teplicích 67:74. "Nastoupili jsme bez nemocného Slavíka," říkal trenér Thermie Zdeněk Pešek. "Hráli jsme takticky a efektivně výborně," pochvaloval si. "Jen kvůli malému výpadku v 15. minutě jsme dovolili domácím snížit do poločasu na rozdíl jediného bodu."

Bohužel vedení 64:57 z 34. minuty karlovarští basketbalisté zbytečným spěchem prohospodařili. "Kluci začali hrát sami na sebe. Rázem se výrazně snížila efektivita zakončení a ztratili jsme výborně rozehraný zápas," zlobil se kouč.

V Ústí nad Labem pak Thermia vyhrála 71:69. Hosté předvedli kolektivní výkon a zejména obrana byla výborná. "To se v posledních sezonách nestávalo," zavzpomínal Pešek. Thermia s velkou lehkostí držela náskok pěti až sedmi bodů.

"Po poločase ale domácí aktivní obranou otočili na 65:56," poukázal Pešek na to, že jeho tým hrál pouze v sedmi lidech. V té době už totiž Thermii scházel i Zdeněk Pešek mladší, který musel odstoupit s bolestivou pohmožděninou.

To však nabudilo Thermii doslova k heroickému výkonu. "Zónovou obranou jsme doslova smetli Ústí z palubovky a poslední tříminutovku jednoznačně vyhráli 11:2. Tomu říkám výkon," jásal Zdeněk Pešek.

Vyzdvihl výkon Jiřího Dufka. "Chválím přínos Petra Slabého. Jeho práce v obraně a její řízení bylo ligové," dodal karlovarský trenér.

Ještě hůře dopadly další celky z Karlovarského kraje. BK Sokolov prohrál v Ústí 81:85 a v Teplicích 56:93, Slovan Mariánské Lázně v Písku 70:76 a ve Strakonicích 46:78.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Šermíř Martin Rubeš
Byla to sezona z říše snů, těší mladého šermíře Rubeše

Premiéru na světovém šampionátu mezi dospělými má za sebou mladý karlovarský šermíř Martin Rubeš. Skončil nejlépe z Čechů a navíc tím završil premiérovou...  celý článek

Daniel Pfeffer v červeném dresu pro libero Karlovarska
Pohárové i ligové finále, přeje si Pfeffer. A vyhrát poslední zápas

Patří k pilířům Volejbalového klubu Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních...  celý článek

Momentka z Karlovarského AM bikemaratonu.
Druhých a třetích míst už bylo dost. Stošek se dočkal v Karlových Varech

Vítězné premiéře v seriálu Kolo pro život přála o víkendu karlovarská zastávka největšího a nejoblíbenějšího seriálu závodů na horských kolech. Triumf na...  celý článek