Volejbalista Karlovarska Daniel Končal se chystá na servis.

Volejbalista Karlovarska Daniel Končal se chystá na servis. | foto: VK Karlovarsko

Další porážka. Karlovarští volejbalisté nestačili na na rozjeté Kladno

• 0
Volejbalistům Karlovarska se v extralize nepodařilo odčinit překvapivé domácí zaváhání s ČZU Praha, na palubovce Kladna o víkendu prohrálo znovu 0:3 a v tabulce se z pozice lídra rázem propadlo na čtvrté místo.

„Bylo to další utkání proti jednomu z největších favoritů soutěže a jsem rád, že jsme ho odehráli koncentrovaně, udrželi kvalitu a myslím, že zaslouženě bereme 3 body,“ radoval se také po vítězství domácího týmu jeho kouč Milan Fortuník.

Sobotní duel týmů usazených v samé špičce extraligy byl pro Karlovarsko zároveň vzpomínkou na loňské play-off a stejně jako ono čtvrtfinále bylo také utkání 6. kola nejvyšší soutěže alespoň z počátku hodně vyrovnané. „Nezačali jsme špatně, do stavu 8 jsme měli 4 bodové situace, které jsme neproměnili, ale navíc jsme udělali přímou chybu,“ prohlásil pro server volejbalové federace Jiří Novák, trenér Karlovarska.

Ani podle kapitána týmu Ondřeje Hudečka nezačalo Karlovarsko v Kladně nějak špatně. „Udělali jsme ale spoustu chyb na bodových balonech a tím jsme nedostali Kladno pod tlak,“ všímá si. Právě trpělivost Kladna stála za vydařenější koncovkou domácích v úvodním setu a podobný průběh měl i set druhý. V tom třetím si Karlovarsko dokonce drželo vedení, okolo druhého technického timeoutu však vyburcoval domácí k vyšší bojovnosti Křesťan a Kladno si pro třetí set dokráčelo za bouřlivé podpory publika. „

“Jsem rád, že jsme uhájili domácí tvrz a získali tři body. Moc děkuji fanouškům za podporu. Jsem také rád, že jsme potvrdili výkony z předchozích kol a zápasů,“ radoval se z výhry kapitán domácích Adam Zajíček. Kladno proti Karlovarsku potvrdilo svou vynikající formu, prohrálo zatím jen v úvodním kole se Zlínem, od té doby své soupeře celkem suverénně přehrává, vždyť jediný set ztratilo pouze doma s Libercem. „Momentálně je vidět, že to Kladnu šlape a věří si,“ přiznal po utkání kapitán hostů Hudeček. Na jeho tým teď čeká další těžká zkouška, do haly Karlovarska přijede Liberec.