Karlovarský David Hruška útočí na zlínskou branku.

Karlovarský David Hruška útočí na zlínskou branku. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Vyhrávat doma a play-out si pohlídáme, ví karlovarský hokejista Hruška

• 0
Boj o únik baráži pokračuje. Na rozdíl šesti bodů se po výhře 2:3 v prodloužení v Pardubicích vzdálila v tabulce dvanáctá Energie předposlední Olomouci. A to se musela Energie v 50. kole extraligy obejít bez svého kapitána Radka Dudy. Z týmové „rady starších“ jej však tentokrát zastoupil David Hruška, který vstřelil vítěznou branku v čase 62:42.

„Bez Dudy to bylo určitě jiné, protože on na sebe strhává pozornost, ale jsem rád, že jsme to zvládli. Nemůžeme spoléhat, že nám každý zápas uhraje. Myslím, že bychom to stejně tak zvládli i s ním. Pro nás je v tuhle chvíli důležitý každý bod, takže za ty dva jsme rozhodně rádi. Musíme se snažit vyhrávat domácí zápasy. Pokud se nám to bude dařit, tak si to v play-out v pohodě pohlídáme,“ říká David Hruška.

Jeho týmu se v Pardubicích podařilo tentokrát přestát úvodní nápor soupeře a v sedmé minutě dokonce Energie získala jednobrankové vedení, to když přesný pas od Šmacha zužitkoval na zadní tyči neobsazený Balán.

Vedoucí branka dodala hostům sebevědomí a byli lepším týmem. Pardubice byly neškodné, až na jedinou šanci, kterou neproměnil v závěru první třetiny unikající Starý. „Zase jsme dostali první gól a museli jsme dotahovat, což nám moc nejde. Nakonec sice bereme bod, ale to nestačí. Zápas jsme alespoň odmakali, to nás může povzbudit. My ale potřebujeme lepší výsledky. Nakonec je jedno, jestli půjdeme z předkola, třeba nás to alespoň probere,“ posteskl si pardubický kapitán Petr Čáslava.

V podobné disciplíně se neprosadil na začátku druhé části ani karlovarský Vojtěch Tomeček. Pardubice pak postupně přebíraly střeleckou iniciativu, ovšem jejich útočným manévrům scházela přímočarost. A když už se do gólové šance dostal Zohorna, dokázal se Závorka bleskově přesunout.

Karlovarští si nadějnou možnost na zvýšení vzali sami, když na začátku dlouhé přesilovky pět na tři špatně vystřídali a museli pykat. Až při klasické výhodě sevřela Energie soupeře kolem Kristanovy branky, ovšem rány Davida Hrušky ani Balánova dorážka se neujaly.

Ofenzivní snažení Pardubic táhla zejména první formace, která si vytvářela tlak v útočném pásmu, avšak nedokázala jej proměnit v branku. Druhá třetina i tak skončila smírem. Při přesilovce se na hranici brankoviště prosadil důrazný Cetkovský. Tentýž hráč se radoval z gólu i krátce po přestávce při další početní výhodě, ale hlavní rozhodčí chvíli předtím přerušil hru. To karlovarská radost ve 48. minutě byla oprávněná, i když druhý Balánův gól v zápase musel ještě potvrdit videorozhodčí. Vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Za padesát vteřin totiž doklepl kotouč za Závorkova záda Zohorna.

Od toho momentu se hrálo výhradně jen na Závorkovu branku. Pardubice nevyužily přesilovou hru a ani v dalších šancích karlovarského brankáře nepřekonaly.

Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se po necelých třech minutách prosadil David Hruška, který rychlou kličkou překonal Kristana.

Do konce základní části teď zbývá odehrát pouhá dvě kola a pro Energii budou z pohledu dalšího vývoje soutěže obě zajímavá. V pátek dvanácté Karlovy Vary hostí v KV Areně od 18.20 hodin jedenáctý Liberec, v neděli hrají na ledě třinácté Olomouce.