Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

Na farmářských trzích v Chebu chtějí stánkaři prodávat i španělské olivy

  • 3
Na chebském náměstí Krále Jiřího zahájí ve čtvrtek po zimní přestávce farmářské trhy. Na rozdíl od loňského roku budou mít ale jiného provozovatele. S radnicí se na spolupráci dohodli sami stánkaři.

Zastupováním při jednáních s městem pověřili Jaroslava Kočího, který na trzích nabízí koření.

„Jsme parta prodejců a letos jsme si řekli, že to nebudeme řešit přes prostředníka a půjdeme do toho sami. Řada radnic nabízí skvělé podmínky, je solidním partnerem a chce spolupracovat. Tak proč to nezkusit,“ řekl Jaroslav Kočí. Přiblížil, že skupina se už domluvila na pořádání trhů v Aši, Chebu a Ostrově.

„Ve čtvrtek by v Chebu neměl chybět stánek s uzenými specialitami, slíbili přijet mlékaři z Boru, možná přijede pekař, ale ten se zatím neozval, tak u něj to není jisté. Bohužel budou chybět tradiční kachny a kuřata od firmy Zephyr, která nyní musela všechna zvířata vybít kvůli ptačí chřipce,“ poznamenal.

Nový organizátor by chtěl po dohodě s městem nabízený sortiment rozšířit.

„Rádi bychom lidem nabídli i zboží, které není vyloženě farmářské. Ale je zdravé a kvalitní. Chtěli bychom prodávat třeba španělské olivy, olivový olej, nakládané speciality. Pozvali bychom svíčkaře, mohl by tu být stánek s cukrovinkami, perníkář, vinař. Naším cílem je obnovit klasický český trh, který by lidem nabídl méně obvyklé, čerstvé a lepší zboží, než jaké najdou běžně v obchodech,“ doplnil Kočí a ujistil, že na asijskou tržnici se farmářské trhy nezmění.

Radnice iniciativu stánkařů vítá. „Uvidíme, jak to bude fungovat. Trhy by se měly konat každých čtrnáct dnů. Pokud se osvědčí, zvažujeme, že město stánkařům promine poplatek 50 korun za stánek. Hradili by tak pouze spotřebovanou energii,“ uvedl chebský starosta Petr Navrátil. Podle jeho slov by se stánky měly od Špalíčku přesunout do horní části náměstí k Bráně času.