Radost fotbalistů Sokolova.

Radost fotbalistů Sokolova. | foto: ČTK

Fotbalový Sokolov dobyl v přípravném derby Baníků ten ostravský, divizní

• 0
Výsledek přípravného zápasu fotbalistů Baníku Sokolov versus Baník Ostrava 2:0 vyrazil mnohým dech. Že by si Západočeši na tradičního ligového účastníka takhle vyšlápli? "Ne, ne. Nehráli jsme proti jejich prvoligovému A týmu. Ostravské áčko hrálo den předtím s Třincem (2:1), proti nám nastoupila jen lehce vyztužená ostravská divizní juniorka," upřesňuje sokolovský útočník Oleg Duchnič vzniklou situaci.

Sokolov se měl původně střetnout s ostravským ligovým týmem, na poslední chvíli z toho však sešlo. Na úvod svého týdenního herního soustředění v Břeclavi na jižní Moravě si tedy Sokolováci zahráli jen s kombinovanou ostravskou juniorkou.

"Hrálo se na dobrém terénu. Zatímco na Sokolovsku čerstvě nasněžilo, což víme přes telefon, tady na Moravě bylo sucho. Utkání se tak sehrálo na slušném hřišti s přírodním trávníkem. Byl to slušný zápas," pochvaluje si útočník.

Sokolov dal svému soupeři dva góly, po jednom v každé půli. Obě tyhle trefy zařídili i novicové v dresu sokolovského Baníku - Darida se Šindelářem. I oni by měli být pro nadcházející sezonu vítanými posilami. Poločasové skóre 1:0 stanovil svým gólem ve 31. minutě technický záložník Vladimír Darida.

Ten se v přípravných zápasech trefil už potřetí. Už předtím zamířil přesně do branky Plzně, i Ústí nad Labem. Druhý nováček v barvách Baníku, stoper Martin Šindelář, se trefil premiérově. Svůj první gól v sokolovském dresu dal v 72. minutě hlavičkou po rohovém kopu Hanzlíka.

"Trefil to parádně. Brankář neměl šanci na míč dosáhnout," pochválil Duchnič gólovou trefu svého spoluhráče Šindeláře.

Po utkání se Baníkovci přesunuli zpět do Břeclavi, kde budou v průběhu celého týdne poctivě trénovat. "Budeme tam ladit formu na jaro. Na závěr tohoto soustředění pak zajedeme do Olomouce, kde na hlavním stadionu sehrajeme v pátek utkání se Sigmou.

Pro ně to už bude generálka na ligu. My si pak svoji generálku odehrajeme v posledním přípravném zápase doma s Mostem. Pak už pojedeme k ostrému mistráku 2. ligy do Sezimova Ústí," přibližuje Duchnič program příštích dnů sokolovského týmu.