Nová kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana

Nová kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého provede čtenáře magickými místy kraje. | foto: Repro, MAFRA

To jsou magická místa kraje, ukazují v nové knize historik a fotograf

  • 0
Co má společného Andělská Hora, Posvátný okrsek Ostrov, Přebuz a sv. Linhart? Všechno jsou to magická místa. O nich a mnoha dalších je nová kniha karlovarského historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého, kterou pojmenovali Magická místa Karlovarského kraje.

Jejich dílo dostalo podtitul Průvodce vnitřní krajinou západočeských lázní. "Jde o obsáhlou knihu, která vznikala přibližně rok. Jednu polovinu tvoří textová část, tu druhou úžasné obrázky fotografa Jana Boreckého ze Žlutic," říká Stanislav Burachovič.

Samotné texty rozdělil do dvou částí, přičemž první se realisticky věnuje současné charakteristice Chebska, Sokolovska a Karlovarska. Ve druhé pak najdou čtenáři texty s mystickými a tajemnými věcmi. Obě části doplňuje abecedně řazený seznam lokalit z celého kraje.

"Mám už dost průvodců reálnými věcmi, proto jsem se teď snažil uchopit duchovní stránku," vysvětlil důvod vzniku knihy Stanislav Burachovič.

Na svém kontě má už kolem padesátky různých publikací, přičemž jednou z nich je i mapa nazvaná Tajemná místa Karlovarska. Na té zase spolupracoval s přírodovědcem Stanislavem Wieserem.

"Tajemno a mystika spadá do mé zájmové oblasti. Hodně se zabývám skrytou stránkou karlovarské krajiny," líčí historik. Pokud má namátkou vybrat místa, která se v knize objevují, je to například Andělská Hora, Skalka skřítků u Dubiny, městské popraviště v Bečově nad Teplou, rašeliniště v Přebuzi, Skoky u Žlutic či klášter trapistů v Novém Dvoře.

Autoři nevynechali ani zaniklé obce Karlovarského kraje. Lidé, kteří mají o novou knihu historika Stanislava Burachoviče a fotografa Jana Boreckého zájem, si ji budou moci pořídit v knihkupectví obchodního centra Varyáda.