Karlovarské basketbalistky čekají na výhru téměř měsíc a půl

11:36aktualizováno  11:36
Basketbalistky Lokomotivy Karlovy Vary procházejí smutným obdobím. Prohrály už pět zápasů v řadě, naposledy ve Strakonicích 52:89. Na vítězství tak čekají téměř měsíc a půl.

Lucie Baláková ze Strakonic se snaží obejít karlovarskou Michaelu Muchovou. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Černá série karlovarských basketbalistek tak pokračuje. Už začátek zápasu ve Strakonicích hodně napověděl jak se bude zápas odvíjet.

"Přes nepopiratelnou snahu našich hráček o nasazení se nad herním výkonem vznášela psychická deka z posledních utkání, a tak vstřelit koš byl pro většinu našich holek opět veliký problém a díky tomu, že vázla i kombinace, narostl rozdíl ve skóre ve prospěch Jihočešek v první čtvrtině na dvanáct bodů," uvedl karlovarský manažer Roman Maleček.

Ve druhé čtvrtině však jako by zasvítilo z šedivých mraků na tým Lokomotivy sluníčko a najednou začalo družstvo ukrajovat z náskoku Strakonic jeden bod za druhým.

"Bohužel 14 sekund před koncem druhé čtvrtiny jsme místo držení míče ukvapeně vystřelili a soupeř nás za to potrestal jednoduchým košem s houkáním sirény, což nás bohužel opět psychicky srazilo do kolen," míní Maleček.

Domácí basketbalistky opět odskočily a nakonec uštědřily Lokomotivě, která už nastoupila bez Slovenky Kovaľové, vysokou porážku.

V dresu Strakonic střelecky zářila především Petra Reisingerová, která si připsala 31 bodů. Darina Johnová jich přidala 23.

"Nástup byl excelentní. Zaváhaly jsme akorát, když rozhodčí začali pískat fauly v clonách. Trošičku nás to rozhodilo. Hráčky, které střídaly, nic nepokazily. Uhrály jsme dobrý výsledek," řekla po zápase trenérka trenérka Strakonic Marcela Krämerová.

Témata: Roman Maleček

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z Karlovarského AM bikemaratonu.
Druhých a třetích míst už bylo dost. Stošek se dočkal v Karlových Varech

Vítězné premiéře v seriálu Kolo pro život přála o víkendu karlovarská zastávka největšího a nejoblíbenějšího seriálu závodů na horských kolech. Triumf na...  celý článek

Na snímku vlevo z haly míčových sportů je hlavní trenér karlovarských...
Karlovarský trenér Novák: Extraligovou výlohu nám rozbilo zranění

Na čtvrtou sezonu v nejvyšší soutěži se začali před týdnem připravovat volejbalisté Karlovarska, znovu pod vedením trenéra Jiřího Nováka. Co říká někdejší...  celý článek

Hala, posilovna, atletický ovál. Příprava Karlovarska začíná

Bez svých reprezentantů se na startu letní přípravy musí obejít kouč volejbalového Karlovarska. „Jinak jsme ale kompletní,“ hlásil Jiří Novák na pátečním...  celý článek