Trenér Petr Brom uděluje pokyny hráčům Karlovarska.

Trenér Petr Brom uděluje pokyny hráčům Karlovarska. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Titul je pryč, volejbalisté Karlovarska si zahrají o bronz

• 0
Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko si zahrají se Zlínem o extraligový bronz, v semifinále prohráli s Českými Budějovicemi 0:4 na zápasy. Druhou sérii ovládl stejným poměrem suverén základní části Liberec.

Naděje na ligový titul v premiérové sezoně nejvyšší soutěže pro volejbalisty VK ČEZ Karlovarsko pohasly, do finále se svěřenci trenéra Petra Broma letos nepodívají, na domácí palubovce prohráli v semifinále s Českými Budějovicemi oba své zápasy a úřadující mistři tak v souboji o extraligové prvenství vyzvou suveréna základní části z Liberce.

Na Karlovarsku byla pochopitelně znát mírná frustrace z předešlých tří porážek, která se promítla do horších nástupů v prvních dvou setech a zejména pak jejich koncovek, které sice těsně ale přeci jen pro sebe urvali hosté. Ve třetím setu sice Karlovarsko celou dobu vedlo a do jeho závěru si přivedlo náskok 19:16, Jihostroj ale domácí na pětadvacetibodovou hranici dosáhnout nenechal a závěrečný set zápasu i celé série zakončil v poměru 24:26.

„Přihrávali jsme lépe než v minulém zápase, hosté ale lépe zvládli koncovky,“ přiznal po utkání Petr Brom a stejného názoru jako trenér Karlovarska byl i kapitán Michal Sukuba. „Na vítězství to sice nestačilo, hráli jsme ale lépe než v úterý.“

Finále začne v pátek 17. dubna v Liberci. Hraje se na čtyři vítězství, mistr bude znám nejdříve 22. dubna a nejpozději týden nato. Ve stejný den jako finále v Liberci začne i souboj o extraligový bronz v Karlových Varech a také tady bude série pokračovat o den později, než se přesune na další dvě utkání do Zlína. Na rozdíl od finále však sérii o třetí místo rozhodnou už tři nastřádaná vítězství.

Vyvrcholení extraligy ve vyřazovací části tak proběhne podle očekávání. Ze čtvrtfinále i semifinále postoupili vždy celkem suverénně jeho favorité, zamotanější průběh může tedy nabídnout až samotné finále. Liberec sice neměl v základní části vážnějšího konkurenta, České Budějovice ovšem svou formu vystupňovaly i vzhledem k vyprázděné marodce až pro zápasy play-off a svůj nejlepší výkon předvedly vlastně až na samotný závěr semifinálové série s Karlovarskem, to potvrdil i jejich kouč Jan Svoboda.

„Předvedli jsme asi nejlepší výkon v play-off,“ přiznal po druhém z utkání v Karlových Varech. Také to jeho tým zvládl odehrát na tři vítězné sety. „Domácí dobře bránili bodovky. My jsme hůř přihrávali než v předešlém zápase, neměli jsme ale problém s otáčením soupeřova servisu a nakonec jsme také zvládli lépe koncovky. Když se přidala úspěšnost obrany a tlak na servisu, pak z toho vzešel jednoznačný výsledek,“ řekl českobudějovický trenér Svoboda.

Liberec ve čtvrtém utkání semifinálové série poprvé v celé sezoně ztratil se Zlínem set, ale zaváhání ve druhém dějství, kdy se domácím dařil servis, rychle napravil. „Zase jsme se v určitých momentech neubránili sérii chyb a s tím jsme neměli šanci,“ pravil trenér Fatry Roman Macek pro ČTK.

„Poslední zápas byl mnohem těžší než ty předchozí, Fatra nám škodila dobrým servisem, ale kluci to zvládli. V celé sérii jsme byli lepší na servisu i v obraně. To rozhodlo,“ řekl liberecký kouč Michal Nekola České televizi. Hráčem posledního semifinále byl vyhlášený liberecký smečař Aleš Správka. „Domácí hodně kousali servisem, zvláště v druhém a čtvrtém setu,“ přiznal po utkání kapitán Severočechů. Svůj bývalý klub zase pomohl vyřadit exzlínský nahrávač Jakub Janouch.