Karlovarští volejbalisté vedli dva nula, nakonec prohráli

11:34aktualizováno  11:34
Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko byli blízko velmi dobrému výsledku. V hale Jihostroje České Budějovice vedli 2:0 na sety, přesto mají jen bod. Jihočeši zápas zvládli nejprve srovnat a pak tie-break ovládli poměrem 15:12. Mají tak v čele tříbodový náskok před mistrovským Libercem, jenž vyhrál hladce 3:0 ve Zlíně, Karlovarsko je třetí.

Volejbalisté Karlovarska se radují z úspěšné akce. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Řekl bych, že oba týmy dělaly spoustu chyb. Budějovice je dělaly na začátku, my na konci. Prohráli jsme v Brně, teď v Budějovicích, je to škoda, některé naše výsledky mohly být rozhodně lepší,“ řekl karlovarský univerzál Michal Kriško.

Vůbec poprvé se v karlovarském dresu představil Tomáš Široký, jenž se těsně před sezonou nešťastně zranil. Patřil k lepším hráčům. Přispěl k výbornému vstupu do zápasu. Českobudějovičtí začali soustředěně, blokem zastavili Džavoronoka i svého bývalého hráče Kriška a zdálo se, že startují na další spanilou jízdu. Jenže Karlovarsko pak zlepšilo servis a karta se obrátila. Hosté útočili z velké výšky, prosazoval se i Szczerbaniuk, kterého trenér Brom postavil netradičně na post smečaře. Jihostroji se i přes bojovnost a snahu nedařilo. Kouč Svoboda prostřídal nahrávače, ale také druhý set vyhráli Karlovarští.

„Jeli jsme sem s tím, že Budějovice hrají dobře. Chtěli jsme je nějakým způsobem zaskočit a překvapit. To se nám první dva sety povedlo. Hráli jsme to, co bychom produkovat chtěli. Ubránili jsme stěžejní hráče, ustáli jsme přihrávku,“ pochvaluje si trenér Petr Brom.

Jenomže další dva sety byly o něčem jiném. Už úvod třetí sady znamenal obrat, Jihostroj vedl 6:0, aby nakonec dal čtrnáct setbolů. Ani čtvrtý set nebyl nijak dramatický, domácí jej zvládli s devítibodovým rozdílem. „Od třetího setu jsme nedokázali přihrát, navíc jsme šli v útoku do plných, do zorganizované obrany, což byla strašně těžká věc. Balony jsme nedohrávali. To byl jednoznačný rozdíl třetího a čtvrtého setu. Přestali jsme bránit to, co jsme chtěli,“ postěžoval si karlovarský trenér.

A tak se šlo do tie-breaku, ten byl vyrovnanější, ale přece jen ve prospěch domácích. Budějovicím se povedl dokonalý obrat, v závěrečném setu měli více sil i štěstí. Přímým bodem z podání ukončil zápas Maciel a Jihostroj zůstal neporažený. „Opět nám ublížil servis Budějovic. To byl rozhodující faktor. Jinak to bylo bojovné utkání, možná divácky zajímavé. Sice jsme 2:3 prohráli, ale byl to pro nás hodně těžký zápas,“ dodal karlovarský trenér Petr Brom.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na snímku vlevo z haly míčových sportů je hlavní trenér karlovarských...
Hala, posilovna, atletický ovál. Příprava Karlovarska začíná

Bez svých reprezentantů se na startu letní přípravy musí obejít kouč volejbalového Karlovarska. „Jinak jsme ale kompletní,“ hlásil Jiří Novák na pátečním...  celý článek

Strkanice po druholigovém utkání Ústí nad Labem - Sokolov.
Sokolov. Výkop nový, trable staré

Pohárové prokletí zlomeno. Baník Sokolov v národním poháru vyhrál v Zápech a postoupil do třetího kola. V neděli se poprvé v sezoně představí na vlastním...  celý článek