Radek Dlouhý z Komety (vlevo) a karlovarský útočník David Zucker.

Radek Dlouhý z Komety (vlevo) a karlovarský útočník David Zucker. | foto: Šálek Václav, ČTK

Hlavně nezopakovat start proti Třinci, varují se karlovarští hokejisté

• 0
Uplynulo sedmasedmdesát sekund a prohrávali. V patnácté minutě už brankář Závorka mazal z brány, to na světelné kostce svítilo skóre 0:3 pro Třinec. Nebyl to dobrý začátek, to rozhodně ne. Málokdo by v danou chvíli vsadil i malý obnos na to, že karlovarští hokejisté budou bodovat. A přece neodešli s prázdnou.

S Lukášem Mensatorem v bráně už neinkasovali a prohráli až po nájezdech. "První třetinu jsme nehráli vůbec, nechali jsme soupeře vstřelit tři góly. Náš první gól byl určitě důležitý, ale takový začátek nesmíme opakovat," má jasno David Zucker.

Energie dvacet minut pouze přihlížela, až pak začala hrát. "To bylo veřejné bruslení z naší strany, hrozný. Po přestávce přišel na led úplně jiný tým," čertil se útočník Lukáš Pech.

Vary nakonec zachránily aspoň bod. Ale proti vedoucí Plzni by takto ospalý úvod mohl mužstvo přijít pořádně draho. "Třinec si za stavu 3:0 možná myslel, že už se nemůže nic stát. Je super, že jsme dokázali vyrovnat.

Ale prostě se nám nemůže stát, už vůbec nedoma, že prohráváme o tři góly a ani nebojujeme," odmítá Zucker myšlenky na další pokračování.

Už dnes Zlín dokáže pečlivě bránit získaný náskok. Nemusí být ani tak vysoký. Plzeň se chlubí skvělým útokem, nechat ji čuchnout k možnosti drtivé výhry může mít děsivé následky. "Nesmíme prohrávat 0:3, a pak to zkoušet nějak otáčet. Od první minuty je třeba na ledě nechat všechno a rvát se o výsledek," říká drobný útočník s touhou vyzrát na Plzeň.