(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Magistrát v Karlových Varech chystá další novinku pro majitele psů

  • 11
Karlovarský magistrát přichystal po nedávném zvýšení poplatku za zvíře v bytě další novou vyhlášku, která se dotkne majitelů psů. Očipování už by nemělo přinést majiteli dočasnou finanční výhodu.

"Rozdíl oproti původní vyhlášce by byl v tom, že lidé, kteří mají psa s čipem, by už neměli mít rok finanční úlevu," uvedl první náměstek primátora Jaroslav Růžička.

Tentokrát se však, na rozdíl od verdiktu o změnách ve výši poplatku za psa, které vyvolalo ve městě bouři nevole (více čtěte zde), má odehrát polemika už dopředu.

Už proto, že některým radním se určité body v návrhu úředníků nelíbí. Výhrady mají i primátor Petr Kulhánek a jeho náměstek Jaroslav Růžička.

Nejvyšším představitelům města na novele nejvíce vadí přetrvávající plošný zákaz volného pohybu psů v Karlových Varech a ještě více povinnost mít zvíře očipované.

"Spíše bychom měli vymezit zóny, kde si volné pobíhání psů nepřejeme, a všude jinde to nechat na povinnosti majitelů," přispívá do diskuse náměstek Růžička.

V původní vyhlášce z roku 2006 smějí být psi bez vodítka jen na pravém břehu řeky Ohře a dalších třech částech města. S těmito prostory, vymezenými pro volné pobíhání psů, počítá i novela.

Radní tentokrát dají i na názory odborníků a pejskařů

Radní zatím změnu vyhlášky shodili z jednacího stolu s tím, že se k ní nejprve musí vyjádřit politické kluby zastupitelů a také odborná veřejnost. Názory a podněty lidí hodlají posoudit.

Od Nového roku platí v Karlových Varech vyhláška o poplatcích za psy. Lidé, kteří je chovají v bytě, zaplatí místo dosavadní tisícikoruny o pět set korun více. Petici proti zdražení poplatku již podepsaly stovky lidí.

"Zatím to je lehká palba. Tím ale nechci vůbec petici zlehčovat. Všemi podněty, které k nám přicházejí, se budeme seriózně zabývat. Není to tak, že bychom si neústupně stáli na svém," reagoval primátor Kulhánek.

Vedení města se podle něj v případě rozumných důvodů nebrání úpravě či dokonce zrušení přijaté vyhlášky.