Trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart

Trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Mizérie fotbalistů Sokolova pokračuje. Podlehli i poslednímu Hlučínu

Sokolovští fotbalisté prohráli na hřišti posledního týmu tabulky. V Hlučíně dostali tři góly za 61 minut, pak už jen dvěma brankami Mliky snížili na 2:3.

"Jenom neopakovat Čáslav," varoval sokolovský kouč Stanislav Purkart před zápasem. Jenže nepovedlo se, na jeho týmu se chytil i další celek. Po Čáslavi si na svoje konto připsal první tři body i Hlučín.

Sokolov inkasoval rychlý úvodní gól už v 15. minutě z pokutového kopu. "Byla to až krutě přísná, spíš darovaná penalta," zlobil se po utkání Purkart. Domácí Jan Schulmeister na to nehleděl a poslal Hlučín do vedení 1:0.

Po přestávce bylo s Baníkem ještě hůř. Hlučín si dovoloval stále víc a zvýšil na 3:0. "Třetím gólem nám už domácí utekli," věděl kouč Baníku.

Sokolov pak sice mocně dotahoval, ale vyrovnat nedokázal. Ke dvěma trefám Mliky už nikdo další gólový úspěch nepřidal.

"Na vyrovnávací gól jsme měli dobrých pět, možná šest šancí, ale ani jednu z nich jsme neproměnili. Především brankové příležitosti Vaněčka je velká škoda," litoval Purkart.

Sokolov, který v sobotu hostí Třinec, se propadl na dvanáctou příčku druholigové tabulky.