Karlovarští fotbalisté v přípravě přehráli Blšany - ilustrační snímek.

Karlovarští fotbalisté v přípravě přehráli Blšany - ilustrační snímek. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Němec postavil Siegla do obrany. Góly Varů nezastavil

• 0
Na hřišti v Doubí, v lese a posilovně. "Ještě týden tréninku, který završí kondiční část přípravy," říká Juraj Šimurka, trenér fotbalistů 1. FC Karlovy Vary. Dva dny víkendového volna totiž vystřídala týdenní dřina, jejímž vrcholem bude utkání prvního kola Ondrášovka Cupu.

Dvoudenní víkendové volno si užila čtrnáctka hráčů v pozměněném kádru kouče Šimurky. "Musíme pracovat s tím, co máme," říká. Podle něj nastane v týmu nanejvýš ještě jedna nebo dvě změny.

"Ty však nebudou zásadní. V soutěži budeme ve čtrnácti a na každý zápas nás přijedou posílit dva až tři hráči ze Sokolova," přiznává Šimurka realitu sezony. Ta se Karlovým Varům málem drsně připomněla pátečním duelem v Blšanech, kde s místním divizním nováčkem FK Chmel prohrávali Šimurkovi svěřenci po sedmačtyřiceti minutách 0:2. Nakonec Karlovy Vary těsně vyhrály 3:2. "Hra nebyla dobrá, dopouštěli jsme se velmi velkých nepřesností," přiznal karlovarský kouč.

Blšanský trenér Josef Němec postavil proti Šimurkovi a spol. do obrany Horsta Siegla, v záloze vystřídal exžižkovský Stracený bývalého lídra druholigového Sokolova Pilaře. Ani to však Blšanům nepomohlo.

V 63. minutě snížil za hosty Hrubý a o minutu později vyrovnal Nerad. Výhru Karlových Varů jistil dvacet minut před koncem Domin. "Zlepšili jsme hru, domácí přehráli. Myslím, že odpadli kondičně," míní Juraj Šimurka.

V předchozím utkání byla kondice problémem také jeho týmu. Dva dny před Blšany na stejném místě fotbalisté 1. FC prohráli s druholigovým Sezimovým Ústím 0:2, když obě branky dostali až v závěru duelu.

"Hráli jsme ve čtrnácti, ostatně víc nás není. Oni na nás vyměnili komplet dvě jedenáctky. Dlouho jsme se drželi, ale ke konci už to nezvládli," posteskl si Šimurka.

Kvalitní přípravu ocenil také kouč Jihočechů Luboš Zákostelský. "Šlo o to, aby se všichni hráči dostali na hřiště alespoň na pětačtyřicet minut, abychom si vyzkoušeli a ověřili některé věci. V prvním poločase byl náš výkon dobrý, scházely jen branky. Ve druhé půli se nám podařilo dát dva góly, takže jsem byl spokojený. Karlovy Vary nám byly dobrým sparingpartnerem.

Zápas se hrál na hlavním blšanském hřišti, které je velké, rovné a krásné." Co by za takové starosti dal karlovarský kouč Juraj Šimurka. K dispozici má čtrnáct hráčů, z toho polovinu nových. "Sehráváme se. Vyměnila se půlka týmu a na hře je to cítit, nejsme tak kompaktní. Kvalita oproti jaru je úplně někde jinde," stýská si Šimurka.