Studenti na portále najdou informace o školách, učitelé například o volných pracovních místech. (Ilustrační snímek)

Studenti na portále najdou informace o školách, učitelé například o volných pracovních místech. (Ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MF DNES

Kraj má nový web o školství. Informace na něm najdou studenti i učitelé

  • 4
Karlovarský kraj má nové, vylepšené stránky o školství. Rodiče, studenti, učitelé i manažeři škol na něm najdou vše, co potřebují vědět. Portál nabídne důležité informace o možnostech vzdělávání na středních, ale i na základních školách v regionu.

Na adrese www.kvkskoly.cz nabídne portál například odkazy a kontakty na základní, umělecké i střední školy, přehled volných míst nebo možnost najít digitální učební materiály, tedy přípravy učitelů na vyučování.

Co lze najít na školském portálu

  • kompletní přehled základních, uměleckých, speciálních a středních škol včetně kontaktů
  • rady pro uznání zahraničního vzdělání 
  • informace o státních maturitách 
  • přehled akcí a soutěží jednotlivých škol
  • přípravy učitelů v digitální formě
  • databáze vzdělávacích kurzů

Pro pedagogy je dobrou zprávou, že pokud zveřejní na portálu své přípravy na vyučovací hodiny, nebude to zadarmo. "Za přípravy mohou dostat učitelé od 200 až po 2 000 korun. Záleží na tom, jak budou náročné," sdělil koordinátor projektu a pedagog chebského gymnázia Roman Úlovec.

"Portál může být přívětivý ke všem, kteří mají cokoliv společného se vzděláváním v Karlovarském kraji," sdělil krajský radní pro školství Vratislav Emler.

Portál pomůže najít práci, vyřešit krizi i zlepšit komunikaci

"Jsou tam kapitoly, které se týkají rodičů a žáků, ale i učitelů a manažerů jednotlivých škol. Očekáváme, že se zlepší komunikace jak se školami, tak i s úřady," zdůraznil radní.

"Na portálu najdou lidé spoustu důležitých věcí i v případech, kdy se dostávají do nějakých krizových situací a potřebují pomoc," uvedl Emler.

Hejtman Josef Novotný doufá, že portál pomůže najít práci i kvalifikovaným učitelům. "Dostávám hodně e-mailů, v nichž si aprobovaní učitelé stěžují, že nemají práci. A že školy zaměstnávají nekvalifikované pedagogy. Samozřejmě bude na rozhodnutí ředitelů škol, jak se k tomu postaví," podotkl hejtman.

"Celkové náklady projektu činily přes 12 milionů korun. Náklady na server krajského úřadu a techniky do škol vyšly na 2,7 milionu," informoval ředitel chebského gymnázia, které se na přípravě portálu jako partner podílelo, Jaroslav Kočvara.