Mezi střelci sobotního sedmigólového představení jméno Jakuba Petra chybí, tři...

Mezi střelci sobotního sedmigólového představení jméno Jakuba Petra chybí, tři góly v sokolovské síti však připravil svým spoluhráčům. | foto: Tomáš Frait, MAFRA

Děsivý vstup do jara. Sokolov nemohl rozjetou Olomouc zastavit

• 0
To byl výprask. Drtivý. Bolavý. Sedm gólů v Olomouci. Fotbalisté Baníku Sokolov začali jarní část sezony hrozivým výsledkem a body, o kterých snili, byly hodně daleko.

Před víkendem tým mluvil jasně. Zápas v Olomouci bude těžký, ale jedeme se porvat o body, hlásil. Netušil, jak drtivý bude olomoucký vstup do zápasu a jak rychle se naděje na slušný výsledek rozplyne. Stačilo třináct minut a Sigma měla náskok dvou branek. O deset minut později vedla už 3:0 a nekompromisně zadupala sokolovskou snahu.

Ráz zápasu určila první půlhodina. Náskok tří gólů a nebylo, o co hrát. „Vůbec jsme začátek nezvládli. Pustili jsme domácí do vedení, ti se dostali do ještě větší pohody a pak už to nešlo zastavit,“ soukal ze sebe zklamaný trenér Daniel Šmejkal. Před zápasem varoval před velkou silou soupeře. Ještě loni hrál první ligu, po sestupu kraluje Fotbalové národní lize. Ovládl podzim, jednoznačně první kandidát na postup. Tedy okamžitý návrat mezi českou elitu.

„O jejich síle jsme věděli. Mají stabilizovaný kádr, moc do něj přes zimu nesahali. Navíc už si zvykli na druhou ligu, se soutěží se sžili,“ vypočítává olomoucké přednosti. Tím spíš nemohl pochopit, jak špatně si jeho tým vedl v prvních minutách jarního zápasu. Hanáci s přílišnou lehkostí vnikali do sokolovské šestnáctky. Hosté nedokázali zastavovat valící se útoky a obrovské problémy jim dělal útočník Václav Vašíček. On rozhodnul zápas.

V sedmé minutě běžel proti Belaňovi, vyraženou střelu vrátil do sítě Kušnír. Třináctá minuta: Vašíček špatně pokrytý v pokutovém území, jeho střela mimo dosah brankáře. A 23. minuta, Vašíček potřetí. Znovu mizerně hlídaný, znovu se dostal k zakončení a skóre se hnulo potřetí. „Soupeř dominoval od první minuty. Hned od začátku byl lepší a my jsme nestíhali,“ říká Šmejkal. Rozjetou Olomouc nešlo zastavit. Dostala možnost si zastřílet a bez ostychu se jí chopila.

Vašíčkovi dokonce Baník dovolil hattrick. Deset minut před koncem si zpracoval vysoký centr a potřetí rozvlnil síť sokolovské branky. Proč Baník nedokázal čelit drtivé převaze? Jaktože po měsících zimní přípravy vyhořel a nechal se přejet lídrem soutěže tak snadno? „Těžko říkat a hledat příčiny brzy po utkání. Mohl bych říct něco, co bych nechtěl. Musíme si utkání rozebrat a s chladnou hlavou se poučit,“ prohlásil v sobotu odpoledne Daniel Šmejkal. 0:7 - výsledek, který si Baník ani náhodou nepřipouštěl. Musí první jarní výprask přijmout a rychle sjednat nápravu.

„Mně nezbývá než soupeři pogratulovat. Byla to jednoznačná záležitost hned od první minuty. Soupeř celý zápas dominoval a vítězství si rozhodně zasloužil,“ uzavřel Šmejkal. Sigma ukázala, že podzimní výsledky myslí vážně. Chce o patro výš a proti celku z elitní pětky předvedla drtivou sílu. „Nesmíme ale létat hlavou v oblacích. Rychle spadnout zpátky na zem, i když jsme zápas odehráli výborně celých devadesát minut,“ nabádá trenér Leoš Kalvoda. Jeden zápas ale sezonu nedělá a Baník chce držet loňskou laťku.