Souboj sokolovského Zdeňka Sopra (vlevo) s bránícím Danem Růžičkou z Klatov.

Souboj sokolovského Zdeňka Sopra (vlevo) s bránícím Danem Růžičkou z Klatov. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Předsevzetí sokolovských hokejistů vzala za své. Výsledkem je debakl a konec

• 0
Vítěz bere vše, do dalších bojů postoupily Klatovy. Baník musel z kola ven, pro sokolovské hokejisty tím tato sezona končí.

V rozhodujícím zápase čtvrtfinále play off druhé ligy si tým SHC Maso Brejcha Klatovy postup vybojoval přes Sokolov, když třetímu duelu dominoval. Už po první třetině totiž bylo rozhodnuto. Uzenáři vedli již 5:0, Uhlíři na zvrat nenašli síly. V dresu vítězů se třemi body blýskli Kajer s Kocmanem. Nakonec Klatovy vyhrály vysoko 7:2.

Úvod nevyšel

Tak vysoká darda 0:5 za úvodních dvacet minut hry se opravdu nečekala. "Ten úvod zápasu nám opravdu vůbec nevyšel. Kupili jsme chyby. Brzy a v rychlém sledu jsme inkasovali góly," nelibě konstatuje trenér Baníku Jan Michna.

Baníkovci původně chtěli domácí nutit k chybám a dávat z toho góly. Dle výsledku první třetiny byl skutečností spíš pravý opak. "Neplnili jsme, co jsme si předsevzali," přiznává, ač nerad, kouč Baníku.

Na své svěřence se tentokrát musel hodně zlobit. Skóre zápasu otevřel v deváté minutě z přesilovky matador Kajer a o dvě minuty později přidal Švik druhý gól Klatov. U obou gólů asistoval bývalý hráč Karlových Varů Ondřej Steiner. Klatovy měly raketový start.

Doslova pohromou byla pro Baníkovce hned následující dvanáctá minuta. To hosté v rozpětí necelých šedesáti sekund inkasovali neuvěřitelně hned další tři časově slepené góly v rychlém sledu za sebou. V té době už bylo celé play-off prakticky rozhodnuté. Pět inkasovaných gólů za dvanáct minut hry, to už je pořádně ledová sprcha.

Sokolov pak gólem Topinky v jednatřicáté minutě vyhrál druhou třetinu 1:0.

V úvodu třetí části hry ještě bliklo světélko naděje, když Soukup snížil ve čtyřiačtyřicáté minutě na 5:2. Pět minut nato ale Kajer svým druhým gólem zvýšil na již nedostižných 6:2 a Mainer pak vše pečetil na konečných 7:2.

Oba poslední góly padly rovněž v přesilovce domácích.

"V Klatovech se nám nepodařilo zopakovat dobrý výkon z předešlého vítězného domácího utkání. Dělali jsme chyby, nechávali jsme se zbytečně vylučovat. Tenhle zápas nám hrubě nevyšel," smázl tuhle mizérii sokolovských kouč.

Bylo rozhodnuto už na začátku

Baníkovci tenhle zápas nezvládli. Klatovští hráči šli štěstí víc naproti než ti hostující. Předzápasové prognózy, že naděje na postup jsou padesát na padesát, vzaly brzy za své.Utkání rozhodla úvodní čtvrthodina, k dramatickému nesmlouvavému závěru zápasu tak ani nedošlo. Z pohledu domácích zápas vygradoval už v 1. třetině, kdy byla tahle hokejová bitva rozhodnuta.

Co bude dál? Hokejisté Baníku Sokolov budou ještě nějaký čas trénovat, zřejmě odehrají nějaký přátelský zápas, ale soutěžní sezona pro ně skončila.