Jan Staněk (vlevo) z Karlových Varů v utkání s Hlavicí.

Jan Staněk (vlevo) z Karlových Varů v utkání s Hlavicí. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Remíza zásluhou penalty, fotbalové Karlovy Vary střelecky tápaly

• 0
Remízou zakončili podzimní část České fotbalové ligy fotbalisté Karlových Varů. Duel s Hlavicemi vítěze neměl, skončil 1:1. Domácí ztráta dvou bodů může mrzet, po většinu času byli aktivnějším týmem. Víc než jednu branku ale vstřelit nedokázali, museli se spokojit s nerozhodným výsledkem.

Pomoct nedorazil ani jeden z útočníků Baníku Sokolov, Geňo či Mlika. Oba za sebou měli náročný sobotní program, svými góly pomohli ve druhé lize porazit Čáslav.

Karlovarští fotbalisté si tak museli poradit bez posil od regionálního partnera. První poločas tlačili Hlavice, avšak do černého mířili paradoxně pouze hosté. Krátce před odchodem do šaten prostřelil Bertelmana nepokrytý Hodas.

Buldoci tak museli přidat na otáčkách, s nulovým ziskem se nechtěli smířit. K vyrovnání jim pomohl až v jednasedmdesáté minutě kapitán Hlavic Novotný. V pokutovém území fauloval Dvořáka a rozhodčí nařídil penaltu. S klidem ji proměnil Javorský.

Strhnout výhru na stranu Varů mohl Tichota, brankovou příležitost promarnil. Zápas skončil 1:1. Buldoci zimu stráví v horní polovině tabulky soutěže. Soutěžní duel je čeká až na jaře.