OPATRNĚ. Pardubický fotbalista Tomáš Prorok (vpravo) se snaží bránit Tomáše

OPATRNĚ. Pardubický fotbalista Tomáš Prorok (vpravo) se snaží bránit Tomáše Vaněčka ze Sokolova. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Fotbalisté Sokolova padli na sněhu. Mají nula bodů ze dvou duelů doma

• 0
Tři vítězství v řadě, všechny poměrem 3:0. Ještě před dvěma týdny si fotbalisté Sokolova mohli radostně vyskakovat i na favority druhé ligy. Jenže teď je pohoda ta tam. V sobotu mužstvo prohrálo i druhý domácí zápas během dvou týdnů.

Ve 13. kole podlehlo za stálého sněžení na bílém trávníku 1:3 Pardubicím, které vystřídaly Baník na pátém místě v tabulce. Třetí výhru v řadě tak uzmul také nováček soutěže.

"Nedokážu si představit, že bychom ztratili druhé domácí utkání po sobě," odmítal černé myšlenky před zápasem trenér Aleš Jindra. Hrůzné myšlenky se naplnily. Přestože do hry nasadil i Vondráčka s Vrtělkou. "Oba v týdnu bojovali s nachlazením, nakonec jsme zásadně do sestavy sahat nemuseli."

Pardubice se v utkání lépe pohybovaly, dobře kombinovaly a byly aktivnější. Již v sedmé minutě se po úniku Dittricha prosadil Hundák. Domácí hráči se snažili prosadit především nakopávanými míči, ale neúspěšně. Ve 29. minutě byl faulován Javůrek před vápnem Baníku, sám rozehrál standardní situaci a jeho střela levačkou zapadla přesně k pravé tyčce Bertelmanovy branky.

Do druhého poločasu už Sokolov vstoupil lépe, akce domácích však brzdila nepřesnost a hosté se v pohodě bránili. V sedmasedmdesáté minutě po standardní situaci Baníku a následném závaru se míč dostal za Shejbalova záda, gól však pro ofsajd neplatil.

O tři minuty později se již skóre změnilo. Po centru z levé strany se k míči na zadní tyči dostal osamocený Prorok a zvýšil na 3:0 pro hosty. O čestný úspěch Sokolova se postaral hlavičkou Čada. Na porážce už nic nezměnil. Stejně jako Olomouci vstřelil Baník také Pardubicím pouze jeden gól.