Kapitán sokolovských hokejistů Petr Kukla (vlevo) má teď více důvodů k radosti.

Kapitán sokolovských hokejistů Petr Kukla (vlevo) má teď více důvodů k radosti. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Sokolovský hokejista Kukla nasbíral ve dvou kolech osm bodů

• 0
Od začátku listopadu nosí sokolovský hokejista Petr Kukla na dresu kapitánské céčko a Baník od té doby prohrál s deseti zápasů jen tři a stoupá druholigovou tabulkou vzhůru. Daří se i Kuklovi v posledních dvou kolech nasbíral osm bodů.

V předminulém kole řídil vítěznou přestřelku s Řisuty, které poprvé v sezoně porazil Baník především díky jeho hattricku. Naposledy dal Kukla v Roudnici jen o gól méně a jeho Sokolov vyhrál 5:1.

PETR KUKLA

Jako Sokolovák se nejvíc vyhecuje v derby s Kláštercem.
Rodák ze Sokolova se pokoušel do velkého hokeje probít tři roky přes karlovarskou juniorku.
Do extraligy mu pomohl však až přesun do Prahy, kde oblékal dres Slavie.
V sezoně 2002/2003 nastoupil v extralize k deseti zápasům, o rok později ho zkoušela Slavia v šesti utkáních.
Přes prvoligovou Kadaň, Beroun, Havlíčkův Brod, Prostějov a Třebíč se pak vrátil na přelomu roku 2008 znovu do Sokolova.
Ve druhé lize si Kukla hoví už čtvrtou sezonu.
V 98 odehraných duelech si sedmadvacetiletý útočník připsal 136 bodů za 71 gólů a 65 asistencí.

"Na Roudnici se nám zpravidla moc nedaří, v letošní sezoně jsme s nimi už dvakrát prohráli. Teď jsme jim to alespoň částečně vrátili," pochvaloval si šestadvacetiletý kapitán Baníku.

V posledních dvou zápasech si připsal osm kanadských bodů. "Výhry nejsou jen mojí zásluhou. Šlape nám to všem. Herně, ale i střelecky se nám teď opravdu daří," říká Kukla a v Roudnici zvlášť pochválil brankáře. "Párkrát nás podržel."

Jako správný kapitán zavelel v Roudnici k vítězné zteči. Běžela sedmá minuta, když po přihrávce Topinky otevřel skóre. "To nás nakoplo. Ten gól jsme dali z přesilovky, kdy jsme měli na ledě pět útočníků," popsal Kukla. Ve 42. minutě se pak střelecky prosadil ještě jednou, to zvyšoval už na 4:0.

Sokolov (31 bodů) po vítězství v Roudnici zaostává za svým soupeřem o jediný bodík. "Sérií vítězství se nám podařilo posunout v tabulce. Určitě to pro nás bude motivace do dalších bojů. Je to vzpruha pro celý náš mančaft, včetně mladých hráčů, kteří naskočili do hry," říká Petr Kukla.