Sokolovský David Vaněček (vlevo) a Dani Chigou z Dukly

Sokolovský David Vaněček (vlevo) a Dani Chigou z Dukly | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Sokolovský kouč Látal: Ve 2. poločase jsme nebyli koncentrovaní

• 0
Je dohráno, druholigová sezona skončila. Rozlučkové utkání se oběma týmům vydařilo. Suverénně vedoucí Dukla Praha potvrdila své pozice a mašíruje zpátky do ligy, Sokolov si remízou 3:3 s lídrem vylepšil své postavení v tabulce o jeden stupínek a poskočil na konečné 6. místo.

"Bylo to utkání dvou naprosto rozdílných poločasů. V tom prvním nám nešlo nic a už to zavánělo skoro ostudou. Naši hráči jako by byli myšlenkami ještě v autobuse anebo už na dovolené," posteskl si kouč hostí.

Pražané se na úvod nesoustředili, jak by měli. Sokolov měl obdivuhodný nástup, hra mu vycházela hned z kraje zápasu. "Gól v naší síti hned začátkem zápasu, vzápětí druhý a do poločasu tři. To byl opravdu špatný začátek," zlobil se na své hráče Luboš Kozel, trenér Dukly. A hned poukázal na důvody poločasového kolapsu svého týmu. "Máme problémy ubránit standardní situace. Druhý a třetí gól jsme dostali právě po nich."

Deštěm zkropený trávník umožňoval rychlou svěží hru. Hrál se rychlý, svižný a velice dynamický zápas, jenž byl okořeněn spoustou gólů, takže byl divácky velice atraktivní.

Už v 8.minutě Dřížďalův dlouhý nákop prodloužil Šilhan na Mliku, a ten ranou po zemi k bližší tyči otevřel skóre utkání na 1:0. "Byla to perfektní kolmá akce, mně už nezbývalo, než ji přesně zakončit. Podařilo se," popsal úvodí gól zápasu šťastný střelec Jiří Mlika.

A Baník válel dál.Míč po ostrém centru Podrazkého prolétl nikým netknutý celým brankovištěm až do zámezí, ránu Šmerdy brankář hostí kryl a Vaněček střelou z dálky jen těsně minul šibenici. Pražané se z úvodního náporu Baníku dlouho nemohli vymanit, dobrá střela Pázlera těsně mimo byla po dlouhé době spíše ojedinělá.

Ve 25. minutě nachytal Baník nepozorné zadáky hostí podruhé. Vaněček zahrál krátký roh na Podrazkého, ten klasickou šajtlí našel nekrytého Mliku, jenž svoji prudkou hlavičkou zvýšil na 2:0. A šťastný střelec druhého gólu popadl míč, zasunul si jej pod dres a svým názorným gestem dal najevo, že čeká přírůstek do rodiny a komu že ten svůj gól vlastně věnuje.

Domácí borci byli při chuti. Nádherný ťukes dvojice Mlika, Podrazký zakončil technickou střelou pod břevno Vaněček, ale brankář míč chytil.

Krátce před pauzou přidali Baníkovci třetí gól a diváci byli u vytržení. Po rohovém kopu Podrazkého se v mlýnici před brankou nejlépe zorientoval David Čada a nechytatelnou hlavičkou posunul ukazatel skóre na překrásných a nadějných 3:0.

"Naše hra v 1. poločase byla velice dobrá. S herním projevem i střeleckou produktivitou jsme byli velice spokojeni," pochvaloval si trenér domácího Baníku Radek Látal.

V úvodu 2. půle se ale obraz hry diametrálně změnil. V 51. tvrdě vypálil Přeučil, Bertelman míč vyrazil, ale ve skrumáži se prosadil Dani Chigou a pro nejlepšího střelce 2. ligy už nebyl problém doťuknout na 3:1. A Dukla ožila. V 54. přišel rychlý protiútok, Přeučil zacentroval na Pázlera a jeho přesná hlavička přinesla snížení na kontaktních 3:2. A náhle bylo zase o co hrát a Dukla šla za svým dalším gólem.

V 58. na centr Mičice naběhl Svatonský a parádní hlavičkou o tyč do sítě srovnal na 3:3. "Naše mužstvo se přes poločasovou pauzu neuvěřitelně zvedlo. První gól nás dostal do zápasu a záhy jsme přidali další," pochválil svůj tým kouč Dukly Luboš Kozel.

Hlas z druhé, té domácí strany byl ovšem posmutnělý. "Na tento zápas jsme se dobře nachystali. Měli jsme dobrý úvod, ale nástup do druhé půle jsme měli hodně špatný. Byla tam vidět nekoncentrovanost. Úvod druhé části zápasu nám hodně připomněl naší špatnou hru v několika zápasech našeho nevydařeného vstupu do jarní části sezony," poukázal na nedostatky kouč Baníku Látal.

Třetím gólem Dukly byl brankový účet utkání uzavřen. Střelcům obou týmů už došla munice, ve zbývající půlhodině už žádný gól nepadl. Dukla, naprosto suverénní a už dávno jasný vítěz 2. ligy, však i nadále zvyšovala obrátky. Stupňovala svoji hru, snažila se o nápor a hnala se za vítězným gólem. Neúnavný kapitán týmu Patrik Gedeon burcoval a hnal své spoluhráče k závěrečné zteči a nechybělo mnoho, aby se kombinačně skvěle hrající Dukla propracovala k vítězství.

V 78. minutě se do obrovské šance dostal Svatonský, jenže pohotovou ranou z voleje zívající branku netrefil. "To byla velká šance otočit zápas v náš prospěch. S remízou 3:3 jsme ale také spokojeni," shrnul velice zajímavý a atraktivní duel trenér do ligy postupujícího týmu Luboš Kozel.

Dukla předvedla dobrou kombinační hru a zvládla obrat za stavu, kdy už jiné týmy skládají zbraně a kapitulují. A v tom je její síla. Skvělá kombinační hra, bojovnost i vysoká herní morálka. To jsou ty aspekty, jež budou Duklu zdobit také v nejvyšší fotbalové soutěži. Do 1. Gambrinus ligy postupuje skvělý tým.