S míčem proniká  Petr Javorek (vlevo) ze Sezimova Ústí, stíhá ho sokolovský

S míčem proniká Petr Javorek (vlevo) ze Sezimova Ústí, stíhá ho sokolovský Jiří Mlika. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Sokolovští fotbalisté začali špatně, v oslabení vyrovnat nedokázali

• 0
Dvě branky na domácí půdě od Sezimova Ústí. Rozpačitě dopadla podzimní premiéra druholigového Baníku Sokolov. "Připravili jsme se na těžký zápas, z něhož jsme chtěli vytěžit všechny tři body. To se nám bohužel nepovedlo," litoval domácí kouč Radoslav Látal.

Soupeř byl na rozjezd druhé ligy pro fotbalisty Sokolova stejný jako loni, výsledek oproti loňskému domácímu vítězství 5:1 byl však tentokrát zcela odlišný.

Loňský nováček soutěže už žádnou daň neplatil. Fotbalisté Sezimova Ústí se představili jako kombinačně vyspělý soupeř, který věděl, co má hrát, aby dosáhnul úspěchu. "Neudělat hrubou chybu," varoval před utkáním trenér Baníku Látal.

Přesně to se ale po úvodní čtvrthodině hry jeho svěřencům stalo a soupeř tu minelu krutě potrestal. Po nepřesné rozehrávce domácích se hosté snadno zmocnili míče a upalovali s ním přímočaře k brance. Na konci jejich rychlé akce se posila Jakub Sklenář zjevil zcela sám před brankářem a vydařenou ranou k bližší tyči otevřel v 17. minutě skóre utkání brankou na 0:1.

Po gólu to s domácími hráči vypadalo zle nedobře. "Nepodrželi jsme balon. Sezimovo Ústí nás přehrávalo," oprávněně se zlobil na své hráče Látal. V dobíhající 29. minutě však přišla stoprocentní šance na vyrovnání. Po ose Hanzlík, Geňo se dostal míč k Šilhanovi, jenže ten z tutovky z malého vápna přepálil branku. "To byla ohromná šance na vyrovnání, ale bohužel jsme ji neproměnili," posteskl si trenér Látal.

Druhý poločas začal, ale také skončil stejně zle jako ten první. Ve 49. minutě byl za ostrý zákrok s faulem vyloučený pravý bek Baníku Blažek a domácí dohrávali v oslabení. "Byl to zkrat. Ustáli jsme hru, ale při hře o deseti hráčích se nám už nepodařilo vyrovnat," shrnul nevydařený zápas zarmoucený kouč Baníku.

Jeho protějšek z lavičky hostí Luboš Zákostelský naopak štěstím jen zářil. "Sokolov nás ohrožoval ze standardních situací. Naši hráči však byli na tenhle způsob hry náležitě připraveni. Chtěli jsme uhrát vzadu nulu, a to se nám podařilo," pochvaloval si kouč hostí.

Aby ne. Hosté se narozdíl od domácích v zápase trefili. "K nečekanému úspěchu nám pomohl šťastný gól Sklenáře na 1:0, jenž si na míč počíhal zcela volný u zadní tyče. Domácí, ač hráli o deseti, ale zabrali a my jsme ten náročný zápas dohrávali v křeči. Naši hráči však chtěli utkání dohrát na výhru, a to se nám nakonec podařilo," těšilo Zákostelského.

V závěru mělo utkání vzruch. V 59. minutě se po průniku do vápna dožadoval penalty Vaněček, leč marně. Baník vrhnul vše do ofenzivy, jenže hosté hrozili rychlými brejky. Jejich bleskové protiakce byly nebezpečné, domácí však podržel brankář Buček.

Dalekonosné střely domácího Vrtělky a Mliky v závěru kýžené vyrovnání nepřinesly, naopak hosté svým druhým gólem dílo zkázy završili.
V již nastaveném čase přišel další smrtící brejk a Mach obloučkem přes padajícího brankáře pečetil na konečných 0:2. "Udrželi jsme nulu, dali dva góly. Byl to náš nečekaný úspěch, který jsme si spontánně a náležitě vychutnali," zakončil Zákostelský.