PŘED BRANKOU. Martin Zaťovič z Karlových Varů se tlačí do šance před gólmana

PŘED BRANKOU. Martin Zaťovič z Karlových Varů se tlačí do šance před gólmana Mladé Boleslavi Michala Valenta. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Štěstí se otočilo zády, mrzí trenéra karlovarských hokejistů Baďoučka

• 1
Hokejisté Pardubic vyhráli v dohrávce 29. kola extraligy na ledě Karlových Varů 4:0 a posunuli se na sedmé místo tabulky. Východočeši o své druhé výhře v KV Areně v sezoně rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát překonali brankáře Lukáše Mensatora. Jeho protějšek Martin Růžička udržel poprvé v sezoně čisté konto. Energie je tak i nadále předposlední a na nejhorší Mladou Boleslav má náskok jen jeden bod.

"Bylo vidět, že soupeř hraje v pohodě, což se nedá říct o nás. V úvodní třetině po naší chybě ve středním pásmu šly Pardubice do vedení, potom jsme dobře ubránili oslabení ve třech. Tím jsme se měli dostat trošku nahoru, ale bohužel během našeho šestiminutového výpadku soupeř tvrdě ztrestal naše chyby. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas zkorigovat, vstřelit nějakou branku, abychom si trochu zvedli sebevědomí. Byl to ale již souboj s našimi hlavami. Dnes k nám bylo štěstí otočeno zády," řekl po utkání Václav Baďouček.

Jeho tým prohrál podruhé za sebou doma a karlovarský trenér si musel od fanoušků vyslechnout žádost, aby tým opustil.

Energie nastoupila se změněnými formacemi. Chtěla se vyvarovat chyb z předchozího nepovedeného zápasu s Litvínovem.

V 7. minutě se dostala do první šance, když střelu Látala od modré čáry tečoval Skladaný. Puk se ale došoural těsně vedle pravé tyče Růžičkovy branky. O čtyři minuty později se však ujali vedení východočeši.

Obránce Kolář našel nezištnou přihrávkou přes půl kluziště na levém křídle Kousala, který překonal Mensatora. Příležitost k navýšení skóre se naskytla Pardubicím v 15. minutě, kdy po vyloučení Zaťoviče a Skuhravého hráli hosté 79 vteřin přesilovou hru pět na tři. Velkou výhodu ale nevyužili.

V prvních pěti minutách prostředního dějství, při vyloučeních Starého, Zohorny a Kočího, hráli domácí sérii přesilových her, krátce i v pěti proti třem. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak sami inkasovali. Mensator sice střelu Kousala po rychlém brejku vyrazil, Buchtele ale puk pohotově dorazil do karlovarské branky.

Hráči Energie po obdrženém gólu prakticky rezignovali na vývoj utkání. Jak se má přistoupit k přesilovce, ukázali Pardubičtí ve 28. minutě. Po nahození Píši od modré a následné teči útočníka Koláře se prosadil kapitán Koukal. Ani to ale nebylo z pardubické strany vše.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

O čtvrtý gól se postaral znovu Kousal. Posledních dvacet minut, ve kterých domácí trenéři poslali do branky Salfického, se dohrávalo již jen z povinnosti a gólman Růžička si nenechal pokazit radost z vychytaného čistého konta.

"Chtěli jsme navázat na zlepšený výkon v posledním utkání. Splnili jsme stanovenou taktiku, s kterou jsme do zápasu šli. Dostali jsme se v první třetině do vedení, přestože jsme neproměnili přesilovku pět na tři a některé další šance. Ve druhé třetině jsme pěknými brankami odskočili na rozdíl čtyř branek a ve třetí třetině jsme si již utkání pohlídali," řekl po utkání pardubický trenér Ladislav Lubina.