Letní koupání v Aquaforu patří k tomu nejlepšímu, co kraj nabízí

  • 1
Už deset let se Františkovy Lázně na Chebsku pyšní areálem vodních radovánek, který nemá v regionu obdoby. Návštěvníci mají k dispozici kolem 1500 metrů čtverečních vodní plochy, a to jak pod střechou, tak pod širým nebem. Aquaforum navštívilo vloni téměř 230 tisíc návštěvníků.

Voda, voda a zas jen voda. Ta hraje v Aquaforu prim. Na své si tu přijde snad každý její milovník, a to nejen v létě, kdy jsou v provozu venkovní bazény s atrakcemi, ale i v zimě.

Aquaforum

Františkovy Lázně

Hodnocení je jako ve škole od nejlepší jedničky do pětky.

  • Kvalita (čistota) vody: 1
  • Služby: 1
  • Občerstvení: 1
  • Toalety: 1
  • Atrakce: 1
  • Parkování: 1
  • Průměrná známka: 1

Využít je možné sportovní bazén s dráhami, vnitřní a vnější rekreační bazén, relaxační vířivky, kde teplota vody dosahuje až k 34 stupňům Celsia, vodní jeskyni nebo třeba brouzdaliště pro nejmenší.

V době letních veder je příjemné odpočinout si na lehátkách pod slunečníky či přímo na zatravněných plochách v okolí venkovních bazénů. Na bezpečnost dětí, které dovádějí na vodních skluzavkách či na více než osmdesát metrů dlouhém tobogánu, dohlíží plavčík. Nechybí podvodní masážní lůžka, kdy odpočívající plavce bombarduje množství perliček, hřib chrlící vodu a nejrůznější masážní vodní proudy.

„Návštěvníci mohou za jedno vstupné neomezeně využívat jak vnitřní, tak venkovní část areálu,“ uvedla vedoucí marketingového oddělení akciové společnosti Lázně Františkovy Lázně Eliška Vildová. „Otevřeno máme 365 dní v roce. S malými výjimkami, například o Vánocích či na Silvestra, je otevřeno vždy od 9 do 21 hodin.“

Čistota vody je v Aquaforu prioritou. Z bazénů se denně odebírají vzorky, které se odesílají k testování do laboratoře. Hygienické zázemí se uklízí několikrát denně v pravidelných intervalech.

O pohodu návštěvníků se starají dva občerstvovací bary se slaným i sladkým sortimentem. Dva párky v housce stojí 40 korun, grilovaný steak 85 korun. Salát s grilovaným sýrem vyjde na 95 korun. Žízeň zažene pivo, limonády či minerálky. Ve vstupní hale je možné ochutnat Císařský pramen.

Poblíž areálu je dispozici rozlehlé parkoviště, které zčásti stíní vzrostlé stromy lázeňského parku. Za hodinové stání motorista zaplatí 20 korun, avšak při vstupu do areálu mu v recepci parkovné vrátí.

Výhodné je využít k návštěvě bazénového centra vlakového spojení. Jen několik kroků od areálu je malé nádražíčko, kde staví všechny osobní vlaky, které jedou kolem. V areálu se neztratí ani tělesně postižení lidé. K dispozici tu mají velkorysé převlékárny či plošiny, umožňující bezbariérový vstup do vody.

„Ačkoli bazénové centrum původně vzniklo především pro návštěvníky lázní, stále více se otevírá veřejnosti. Do budoucna plánujeme řadu novinek. Zvažujeme například noční koupání, lidem chceme nabídnout léčebné cvičení ve vodě, které je prozatím výsadou jen lázeňských hostů. Rádi bychom po deseti letech provozu doplnili některé atrakce. Ale to je zatím hudba budoucnosti,“ dodala Vildová.

Letní koupání v Aquaforu patří k tomu nejlepšímu, co region nabízí. Je ale třeba počítat s tím, že oproti sezonním koupalištím zaplatí návštěvník františkolázeňského vodního centra s krytými a vyhřívanými bazény a mnoha atrakcemi vyšší vstupné.

Dvě hodiny bazénových hrátek bez slev stojí 130 korun. Rodinu se dvěma dětmi přijde dvouhodinové vstupné na 300 korun. Výhodnější je využít permanentku, kdy deset dvouhodinových návštěv vyjde na 1000 korun.