David Vaněček (vpředu) a Jan Zawada při utkání FK Baník Sokolov -  FK Viktoria Žižkov (4.9.2010)

David Vaněček (vpředu) a Jan Zawada při utkání FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov (4.9.2010) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Už jsme to potřebovali, raduje se kouč Baníku po výhře nad Žižkovem

• 0
Čtyřikrát v řadě za sebou Viktoria Žižkov vyhrála, narazila až v Sokolově. Na hřišti týmu, který pro změnu čtyřikrát za sebou vyhrát nedokázal. Jenže v sobotu Baník situaci otočil. Tým svého bývalého trenéra Pulpita porazil doma 2:1.

"Tahle výhra přišla v pravou chvíli," oddychli se ze stadionu spokojeně odcházející příznivci domácího Baníku. Těch se v ochozech sešlo téměř čtrnáct stovek a po měsíční pauze si mohli znovu vychutnat vítězství svých barev.

Snadné to ovšem nebylo (fakta o utkání a informace o dalších zápasech 6.kola druhé ligy čtěte zde).

Petr Knakal (u země) v souboji o míč s Pavlem Čermákem  při utkání FK Baník Sokolov -  FK Viktoria Žižkov (4.9.2010)

"O kvalitách soupeře jsme samozřejmě věděli," neskrýval trenér Baníku Purkart. Podle toho pak stanovil taktiku hry.

Po půlhodině hry šli do vedení hosté. Po dalekonosném centru z trestňáku do vápna Baníku se odražený míč snesl ke Kropíkovi a ten prostřelil vše, co stálo před ním, 0:1.

"My jsme měli dvě situace ze kterých jsme mohli skórovat, ale gól jsme nedali. Žižkov nás pak prostřelil a šel do vedení," litoval téhle situace Purkart.

Pak ovšem skvěle hrající kapitán týmu Pilař vybídl kolmicí do brejku rychlonohého Vaněčka a ten nezaváhal. "Střílel jsem z první do protipohybu brankáře zleva na zadní tyč. Zapadlo to tam přesně," liboval si po zápase David Vaněček, šťastný střelec vyrovnávací branky.

Vyrovnávací gól Baníku dostal Žižkov do útlumu. Sokolov se dral do dalších nebezpečných útoků. Baníkovci ožili, najednou jich bylo plné hřiště. "Málo jsme běhali a napadali soupeře," viděl trenér hostí Martin Pulpit příčinu obratu ve vývoji utkání. "Naše agresivita byla malá a domácí soupeř toho využil," zlobil se na své svěřence.

V 87. minutě rozhodla penalta

Po hodině hry dospěl zápas do rozhodujícího fáze. Posledních třicet minut měl více ze hry Baník, jehož hráči prahli po vítězství. "Do druhé části hry jsme šli s ohromnou vůlí. Hráli jsme aktivně a čekali na svoji šanci," říká ke druhé půli Purkart.

V 83. minutě pronikl do pokutového území střídající Dittrich, který byl v té době na hřišti sotva tři minuty. Při souboji s ním si Čermák vypomohl faulem, a pískala se penalta.

Míč si vzal Podrazký, rozeběhl se a ranou k pravé tyči z pohledu střelce pokutový kop proměnil na vítězných 2:1.

Trenér sokolovských Stanislav Purkart při utkání FK Baník Sokolov -  FK Viktoria Žižkov (4.9.2010)"Tuhle výhru jsme už moc potřebovali. Za tři body jsme všichni nesmírně rádi," pronesl po zápase šťastný trenér Stanislav Purkart.

Tím, kdo se musel mračit, byl jeho protějšek. "Myslím, že jsme soupeři tuhle výhru doslova darovali," shrnul utkání Martin Pulpit, trenér Pražanů. Jeho svěřenci ho po čtyřech výhrách v řadě tentokrát svým výkonem hodně zklamali a v Sokolově přišli o třetí místo.

V příštím zápase se Žižkov popere doma se Zlínem. Výhrou nabuzený Sokolov se pokusí přivést další body ze hřiště posledního Hlučína.

Čtěte v PONDĚLNÍ KARLOVARSKÉ PŘÍLOZE

Více informací o utkání Baníku Sokolov s Viktorií Žižkov, výsledky a ohlasy z nižších fotbalových soutěží a ostatních sportů najdete v rozšířeném sportovním zpravodajství z uplynulého víkendu.