Město Ostrov leží mezi lázeňskými Karlovými Vary a krušnohorskými lyžařskými...

Město Ostrov leží mezi lázeňskými Karlovými Vary a krušnohorskými lyžařskými středisky. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Koupit či nekoupit hotel? Plán rozděluje ostrovské zastupitele

  • 1
Ostrovské zastupitelstvo čeká ve středu tvrdý střet. Důvod? Plán současného vedení města, které chce koupit a provozovat hotel Myslivna. To se však vůbec nelíbí opozici. Ta považuje krok za zbytečný. Zároveň jí vadí, že zatím neviděla ekonomickou rozvahu.

Deset a půl milionů korun. Tolik požaduje od čtvrtého největšího města v Karlovarském kraji majitel hotelu Myslivna. Objekt už je přitom několik let zavřený.

„Město by se nemělo pouštět do podobného druhu podnikání. Je to vidět i na tom, jak vede Ostrovskou teplárnu. Ta loni skončila se ztrátou téměř 27 milionů korun. Navíc úplně chybí ekonomický rozbor a plán investic, které budou k otevření hotelu potřeba,“ čílí se opoziční zastupitel Jan Bureš (ODS).

Starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD) však v tomto kroku vidí podání ruky turismu.

„Ostrov je bránou do Krušných hor, jsme na půli cesty mezi lázněmi v Karlových Varech a sportovním vyžitím na horách. Tímto krokem by se nám povedlo město lépe propagovat. Navíc naše i minulé vedení se opravdu snažilo, aby Ostrov dnes vypadal tak, jak vypadá,“ hájí nápad starosta.

Další hotelová místa nahrávají podle starosty zájmu o ubytování

Ten spočítal, že je v Ostrově maximálně třicet ubytovacích míst. Myslivna nabízí 64 lůžek a navíc stojí hned vedle zámeckého parku a nové radnice. I to podle starosty nahrává zájmu o ubytování.

„Je to opravdu kousek od našeho historického centra. Navíc by se zde mohla konat sympozia. Prostory na to jsou v budově současné radnice. Od věci také není myšlenka na zřízení jídelny pro zaměstnance úřadu a knihovny,“ dodal Čekan.

Argument, že hotel přivede do města více turistů, je však Janu Burešovi k smíchu. „Hotely se přece otevírají tam, kde je poptávka, ne naopak,“ prohodil Bureš. Ten se byl i v budově dlouho zavřeného hotelu podívat. „Chybí výtah, jsou tam přímotopy. Cena za rekonstrukci bude vysoká,“ míní Bureš.

Tomu však Čekan oponuje. „Když se před dvěma lety dělala přípojka z teplárny k hasičské stanici, která stojí hned za hotelem, připravilo se do budoucna i spojení pro Myslivnu. Naše náklady na opravu budou spočívat v osazení ústředního topení a vylepšení hotelových pokojů. A také samozřejmě kuchyně,“ vysvětlil Čekan.

Ten vidí případnou výši nákladů na sedm milionů korun. „Hotel opravdu není ve špatném stavu. Když přimhouřím oči, dal by se provozovat hned teď,“ odvětil Čekan.

Opravy však nejsou jediné, na co myslí současné vedení města. Na stole jsou totiž už i první plány na přesunutí hasičské stanice do moderní budovy, tím pádem by za hotelem vzniklo volné místo. To by podle starosty mohlo posloužit k výstavbě menšího wellness centra a pivovaru.

Provozovat Myslivnu by měla městská společnost. „Nejreálněji vidím založení firmy s ručením omezeným či akciovou společností. Peníze na nákup budovy máme, ještě ale musíme vymyslet, kde vezmeme na opravy. Pokud vše půjde dobře, myslím si, že od nákupu do slavnostního otevření budeme potřebovat maximálně rok a půl,“ dodal starosta.

„Poprvé jsem o tomto nápadu slyšel před 14 dny na finančním výborů a dnes je to téměř realita. Nevím, proč se to tak strašně honí,“ uzavřel Bureš.