Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Martin Stolař, MAFRA

Volejbalistky Chodova dvakrát vyhrály v Plzni i bez trenéra

• 0
Dvě překvapivá vítězství přivezly volejbalisty Chodova ve druhé lize z Plzně a poskočily na třetí místo tabulky. Za trenéra Jiřího Turečka, který byl na zápase žaček, zaskočil Zdeněk Malich.

"Byla to skvělá týmová práce, takové zápasy se vrývají do paměti a potěší oko diváka," pochvaloval si po návratu Zdeněk Malich, který zaskočil za trenéra Jiřího Turečka. Ten byl se žákyněmi.

Už do prvního zápasu vstoupily lépe chodovské volejbalistky. "Hráčky plnily pokyny a ujaly se vedení v zápase," říkal Malich. Jenže ve druhém setu se role úplně obrátily.

Domácí soupeřky zatlačily skvělým servisem a srovnaly na 1:1. Kouč hostů se proto rozhodl pro změnu v sestavě. "Místo Kučkové se na smeči objevila Součková," popisoval trenér. Došlo ke zlepšení hry a Chodov dovedl zápas k vítězství 3:1.

Ve druhém utkání začaly plzeňské volejbalistky lépe, ale po dramatické koncovce vyhrál Chodov 28:26. Jenže ve druhém setu se opakovala situace z prvního duelu. "Byl to neuvěřitelný výpadek koncentrace a prohra 14:25," posteskl si zastupující kouč Chodova.

Jeho tým pak vyhrál třetí set a ve čtvrtém se mu povedl dokonalý obrat. Chodov prohrával 16:22 a vše spělo k tiebreaku. "Jenže pak se hráčky semkly a otočily výsledek. Získaly tak i druhý zápas 3:1," jásal Malich.