Volejbalistky Chodova se dál perou o postup do první ligy

16:17aktualizováno  16:17
Vítězně se s domácí palubovkou letos rozloučil druholigový Chodov. V naprosto rozdílných zápasech se podařilo domácím volejbalistkám BVC WITTE dvakrát zvítězit nad nevyzpytatelným Chomutovem a odčinit tak předchozí prohry s Děčínem.

Momentka z duelu Chodova a Plzně. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Jsou to pro nás po prohrách v Děčíně důležitá vítězství," řekl domácí trenér Jiří Tureček po zápase.

V prvním zápase Chodov od začátku diktoval jeho tempo a kromě prvního setu, kdy se Chomutov držel díky chybám domácích na dostřel, nepovolil hostujícím hráčkám vůbec nic a zápas získal za jedenašedesát minut 3:0. Spokojení diváci se mohli rozejít na sobotní oběd a těšit se na druhý zápas.

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s jedinou změnou v sestavě. "Chtěli jsme stoprocentně bodovat a tak jsme příliš nehýbali sestavou, k čemuž mohl svádět průběh prvního zápasu," vysvětloval Tureček. Na místě univerzála Pecháčkovou nahradila Brezinová, to ovšem nebyla zásadní změna.

Největším rozdílem byl totiž drtivý nástup hostí. Chomutovské hráčky nastoupily k druhému zápasu v úplně jiném rozpoložení, než v jakém byly v zápase předchozím. Přidaly na kvalitě servisu a v poli jich najednou bylo plno. Než domácí zjistily, že se už hraje, odcházely po prohře 18:25 na druhou stranu sítě.

Naštěstí si domácí ještě v koncovce setu uvědomily, že se Chomutov dá přehrát a tentokrát si v úvodu sady nenechaly hosty odskočit. Trpělivě otáčely bod po bodu a od stavu 16:15 již byl na hřišti opět jeden tým a Chodov zvítězil 25:17.

V setu následujícím unikal soupeřkám už na začátku setu a vedl postupně 10:6, 16:9, 20:15, aby set nakonec vyhrál 25:20.

Vývojem utkání znovu zamotala čtvrtá sada, ve které Chodov totálně vyhořel na příjmu a Chomutov po výhře 25:16 poslal zápas do tie-breaku. Uklidnění do domácích řad pak vnesla v rozhodujícím setu Krausová.

"Svým servisem natolik znepříjemnila rozehru hostí, že jsme se ujali vedení 6:0, což byl zásadní krok k vítězství v sadě 15:9 a k celkovému vítězství 3:2," řekl Zdeněk Malich, další z trenérů volejbalového Chodova.

K posledním letošním zápasům odjíždějí ženy BVC WITTE 10. prosince na horkou půdu do Plzně, kde budou bojovat o zachování medailových pozic. Kadetky, které měly volno, odehrají svá utkání v sobotu proti dosud neporaženým Kralupům. "Úspěchem by měl být i zisk nějakého setu," ví Malich.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ústecký Michal Zeman (v modrém) při akrobatickém zákroku během utkání se...
Bez bodu, poslední. Sokolovští fotbalisté se pod Horváthem hledají

Nula bodů, opět 1:2. Druhou prohru ve druhém zápase druhé ligy zaznamenali fotbalisté Baníku Sokolov pod vedením trenéra Pavla Horvátha. Západočeši po Vlašimi...  celý článek

Daniel Pfeffer v červeném dresu pro libero Karlovarska
Pohárové i ligové finále, přeje si Pfeffer. A vyhrát poslední zápas

Patří k pilířům Volejbalového klubu Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních...  celý článek

Na snímku vlevo z haly míčových sportů je hlavní trenér karlovarských...
Hala, posilovna, atletický ovál. Příprava Karlovarska začíná

Bez svých reprezentantů se na startu letní přípravy musí obejít kouč volejbalového Karlovarska. „Jinak jsme ale kompletní,“ hlásil Jiří Novák na pátečním...  celý článek