Pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice získal dvě ocenění v anketě Stavba roku Karlovarského kraje 2013 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Zatracovaný pavilon karlovarské nemocnice ovládl krajskou Stavbu roku

• 0
Hned dvakrát uspěl v letošním ročníku ankety Stavba Karlovarského kraje pavilon akutní medicíny v krajském městě. Objekt dostal cenu od hejtmana Josefa Novotného a vyhrál také u odborné poroty. Dařilo se ale i komplexu Becherplatz, který získal cenu veřejnosti. Odborníci udělili Becherplatzu třetí místo.

Hejtman Josef Novotný o pavilonu karlovarské nemocnice v pátek večer prohlásil, že je zatracovaný, ale současně obdivovaný.

"Jsou lidé, kteří o pavilonu říkají, že v něm dostanou špatnou štědrovečerní večeři. Jiným jsou tam zase malé dveře. Já si ale myslím, že jde o stavbu budoucnosti," řekl hejtman při letošním vyhlašování výsledků soutěže Stavba Karlovarského kraje.

Svoji cenu udělil i primátor Petr Kulhánek. Získalo ji balneo a wellness Grandhotelu Pupp.

Odborné porotě předsedal náměstek hejtmana Petr Navrátil. Hodnotící komise se podle něj téměř jednoznačně shodla na vítězi i celkovém pořadí.

"V Karlových Varech se mi líbila odvaha firmy Karel Holoubek zrekonstruovat Becherplatz v původním stylu. Nic není v prostorách bývalé likérky vybourané. Tento skvost z pohledu od Chebského mostu jenom září," pochvaloval si náměstek.

Becherplatz se líbil nejen jemu, ale i veřejnosti. Z celkem 4 992 hlasů pro nejlepší stavby kliklo pro komplex v obchodním centru Karlových Varů 1 056 uživatelů internetu. Odborná porota udělila Bacherplatzu třetí místo. Cenu za druhou příčku si odnesly firmy, které postavily úsek silnic R6 Nové Sedlo - Sokolov.

U lidí bodoval zachráněný ostrovský klášter

Letošní novinkou 13. ročníku soutěže, který se konal u příležitosti Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2013, byla kategorie Zachráněné památky Karlovarska. Radost měli v Ostrově, protože nejvíce hlasů v internetovém hlasování dostal tamní klášterní areál.

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost.

"Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Radost měl i místopředseda představenstva společnosti Imperial Alexandr Rebjonok. Převzal samostatnou cenu v kategorii zachráněných památek. Pořadatelé soutěže totiž ocenili rozsáhlou rekonstrukci a rozšíření hotelu Imperial za poslední dvě desetiletí.

Nejvíce hlasů dala veřejnost při hlasování v kategorii projektů úseku cyklostezky od karlovarského Kauflandu až po Interspar. Cenu od organizátorů soutěže, Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary, převzal první náměstek primátora Petr Bursík.

"Máme z vítězství radost. Na podzim by měl být úsek hotový. Těším se, jak s vedením města sedneme na kolo a hned si vše projedeme."

Za všechny soutěžící i veřejnost pronesl v divadle na závěr slavnostního večera přání hejtman Josef Novotný. Doufá, že brzy skončí ekonomická krize.