Vary koupí pro stadion náčiní za dva miliony, polepší si běžci i skokani

  15:18aktualizováno  15:18
Karlovy Vary dále investují do dlouho neudržovaného atletického areálu někdejšího AC Start. Aktuálně mají připravené dva miliony na nákup sportovního náčiní.

Karlovarský stadion AC Start. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Seznam vybavení pro atletické disciplíny, které chce zakoupit město Karlovy Vary, má tři stránky. Pokud se podaří vše sehnat, budou z toho profitovat běžci, skokani, vrhači všeho druhu i rozhodčí. Limitujícím faktorem jsou peníze.

„Na zakázku má město připravené dva miliony korun. Určitě za tuto částku nenakoupíme úplně vše. Zatím jsme vypsali výzvu a uvidíme, kdo na ni zareaguje a za kolik,“ podotkl náměstek primátora Michal Riško.

Stadion získalo město před dvěma lety od společnosti THR. Pokladnu transakce přišla na 11 milionů korun. Součástí kupní smlouvy ovšem nebyly okolní budovy, tedy hala a restaurace. Karlovy Vary tak vlastní pouze ovál a tribuny. Tedy objekty, do kterých se dlouhá léta řádně neinvestovalo. „Veškerá sportoviště jsou půl století stará, a je to na nich vidět,“ poukázal Riško.

Spočítat, kolik město dosud zaplatilo za provoz areálu, je podle něj zatím nemožné. „Teprve letos se nám podařilo oddělit dodávku atletického stadionu od zbytku areálu. Ještě zbývá totéž udělat s vodou,“ vysvětlil Riško.

Právě voda je jedním ze základních problémů, které je zapotřebí vyřešit. „Vodu na zavlažování bereme zatím z vodovodního řadu. Přitom za stadionem v lese teče potok, stačilo by jen přivést vodu na hřiště,“ doplnil Riško.

V době, kdy město stadion přebíralo, byly ve hře dotace, díky kterým by se mohlo podařit pokrýt až 70 procent z 20 až 25 milionů, což jsou předpokládané náklady na rekonstrukci areálu. „Dotační titul ale zatím není,“ posteskl si první náměstek karlovarského primátora Čestmír Bruštík.

Karlovy Vary si v současné době nechávají od externího dodavatele vypracovat Plán rozvoje sportu. Dokument by měl spatřit světlo světa v říjnu letošního roku. „Rada nevyslyšela žádost dodavatele této služby, který chtěl termín posunout až na jaro příštího roku,“ uvedl Čestmír Bruštík. Koncepce bude podle něj podkladem pro získávání peněz z dotačních titulů.

Než začnou do městské kasy plynout dotační peníze, musí radnice řešit aktuální investice z vlastního. Vedle dvou milionů na vybavení pro atletické disciplíny tak letos zaplatí ještě šest milionů korun za novou umělou trávu na fotbalovém hřišti Slavie v Drahovicích.

„Ta současná už dosluhovala a klub kvůli tomu měl problémy se získáním licence,“ vysvětlil hlavní důvod této investice Riško.

Vedle toho na radnici stále řeší otázku tribuny. Ta patří soukromé firmě. Až se tribunu podaří získat do majetku města, což by se mělo povést díky směně pozemků, jsou dvě varianty podoby areálu fotbalového hřiště.

„Buď tribunu opravit, nebo ji zbourat a na jejím místě postavit dvě tréninková hřiště, která karlovarští fotbalisté potřebují,“ řekl náměstek Čestmír Bruštík.

Nejčtenější

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Opilec si spletl byt. Když se uvnitř svlékl, majitel ho vyhodil a okradl

Ilustrační snímek

Přílišné popíjení alkoholu se vymstilo muži ze Sokolovska, který si v opilosti spletl byt. Protože bylo otevřeno,...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

VIDEO: Poutník ležel desítky let pod zemí, teď putuje do muzea

Archeolog Jiří Klsák při vykopávání sochy Poutníka na Dianě

Přibližně metr pod zemí a rozdělená na kusy odpočívala desítky let litinová socha Poutníka pod rozhlednou Diana v...

Další z rubriky

Definitivní rozpočet schválíme v lednu, říká nová karlovarská primátorka

Ustavující jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary v sále Lidového domu v...

Mezi nejbližší úkoly pro nové vedení Karlových Varů bude patřit schválení rozpočtu na příští rok. Uvedla to Andrea...

Zloděj se v lázních vloupal do budovy s prameny, z kašny vybral mince

Ilustrační snímek

Policie chytila zloděje, který se ve Františkových Lázních vloupal do budovy s prameny. Zaměřil se hlavně na kašnu, z...

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Najdete na iDNES.cz