Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vary koupí pro stadion náčiní za dva miliony, polepší si běžci i skokani

  15:18aktualizováno  15:18
Karlovy Vary dále investují do dlouho neudržovaného atletického areálu někdejšího AC Start. Aktuálně mají připravené dva miliony na nákup sportovního náčiní.

Karlovarský stadion AC Start. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Seznam vybavení pro atletické disciplíny, které chce zakoupit město Karlovy Vary, má tři stránky. Pokud se podaří vše sehnat, budou z toho profitovat běžci, skokani, vrhači všeho druhu i rozhodčí. Limitujícím faktorem jsou peníze.

„Na zakázku má město připravené dva miliony korun. Určitě za tuto částku nenakoupíme úplně vše. Zatím jsme vypsali výzvu a uvidíme, kdo na ni zareaguje a za kolik,“ podotkl náměstek primátora Michal Riško.

Stadion získalo město před dvěma lety od společnosti THR. Pokladnu transakce přišla na 11 milionů korun. Součástí kupní smlouvy ovšem nebyly okolní budovy, tedy hala a restaurace. Karlovy Vary tak vlastní pouze ovál a tribuny. Tedy objekty, do kterých se dlouhá léta řádně neinvestovalo. „Veškerá sportoviště jsou půl století stará, a je to na nich vidět,“ poukázal Riško.

Spočítat, kolik město dosud zaplatilo za provoz areálu, je podle něj zatím nemožné. „Teprve letos se nám podařilo oddělit dodávku atletického stadionu od zbytku areálu. Ještě zbývá totéž udělat s vodou,“ vysvětlil Riško.

Právě voda je jedním ze základních problémů, které je zapotřebí vyřešit. „Vodu na zavlažování bereme zatím z vodovodního řadu. Přitom za stadionem v lese teče potok, stačilo by jen přivést vodu na hřiště,“ doplnil Riško.

V době, kdy město stadion přebíralo, byly ve hře dotace, díky kterým by se mohlo podařit pokrýt až 70 procent z 20 až 25 milionů, což jsou předpokládané náklady na rekonstrukci areálu. „Dotační titul ale zatím není,“ posteskl si první náměstek karlovarského primátora Čestmír Bruštík.

Karlovy Vary si v současné době nechávají od externího dodavatele vypracovat Plán rozvoje sportu. Dokument by měl spatřit světlo světa v říjnu letošního roku. „Rada nevyslyšela žádost dodavatele této služby, který chtěl termín posunout až na jaro příštího roku,“ uvedl Čestmír Bruštík. Koncepce bude podle něj podkladem pro získávání peněz z dotačních titulů.

Než začnou do městské kasy plynout dotační peníze, musí radnice řešit aktuální investice z vlastního. Vedle dvou milionů na vybavení pro atletické disciplíny tak letos zaplatí ještě šest milionů korun za novou umělou trávu na fotbalovém hřišti Slavie v Drahovicích.

„Ta současná už dosluhovala a klub kvůli tomu měl problémy se získáním licence,“ vysvětlil hlavní důvod této investice Riško.

Vedle toho na radnici stále řeší otázku tribuny. Ta patří soukromé firmě. Až se tribunu podaří získat do majetku města, což by se mělo povést díky směně pozemků, jsou dvě varianty podoby areálu fotbalového hřiště.

„Buď tribunu opravit, nebo ji zbourat a na jejím místě postavit dvě tréninková hřiště, která karlovarští fotbalisté potřebují,“ řekl náměstek Čestmír Bruštík.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Karlovarský kraj:

Volby do senátu

V Karlovarském kraji letos probíhají volby do Senátu PČR v obvodu 2 - Sokolov. Kandidují: Miroslav Balatka, Jiří Korbel, Petr Nimrichter, Renata Oulehlová, Jan Picka, Stanislav Pochman, Jan Teplík, Eva Valjentová a Josef Zickler.Nejčtenější

Odsun, JZD a 90. léta dovedly statek ke zkáze. Zachránili ho Dvořákovi

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako...

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako zemědělská usedlost k...

K porodu otec nechtěl, nakonec u něj byl. V autě a na autobusové zastávce

Veronika Říhová a její syn Maximilián Justich, který se narodil v autě cestou...

Na autobusové zastávce u Jesenice rodila třicetiletá Veronika Říhová z Plané. Se svým třetím dítětem totiž nestihla...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Naučit děti číst a psát je rok od roku těžší, říká ředitelka školy

Miloslava Hartmannová, ředitelka Základní školy speciální a praktické v Chebu,...

Už sedm desítek let působí v sousedství kostela sv. Mikuláše tak trochu jiná škola. Její název se v průběhu let měnil,...

Vyšší plat donutí i vzdělané lidi natáhnout montérky a zmizet za hranice

Ilustrační snímek

Především vyšší mzda, na kterou dosáhnou zaměstnanci v sousední zemi, a blízkost hranic. Ale také zadluženost Čechů a...

Další z rubriky

Muž hrozil v obci kdekomu, s nožem v ruce šel i na policisty

Soudce poslal muže do vazby

Kriminalisté stíhají muže, který v malé obci na Karlovarsku vyhrožoval komu mohl. S nožem v ruce například děsil hosty...

Na dálnici D6 havarovalo osobní auto, v místě nehody se tvořily kolony

Nehoda na dálnici D6 u Nového Sedla.

Kvůli dopravní nehodě osobního auta byl omezen provoz na dálnici D6 u Nového Sedla ve směru ze Sokolova na Karlovy...

Řidiče na D6 ochrání před srážkami s lesní zvěří nové oplocení

Ředitelství silnic a dálnic staví kolem dálnice D6 ploty, které mají zamezit...

Doposud nechráněné úseky D6 v regionu začalo Ředitelství silnic a dálnic oplocovat. Smyslem akce je, aby byla dálnice...

Najdete na iDNES.cz