Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festivalový klub Aeroport mění adresu. Stěhuje se na Goethovu vyhlídku

  18:16aktualizováno  18:16
Organizátoři našli nové místo pro karlovarský festivalový klub Aeroport. Pět let po sobě fungoval v budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí. Před rokem ale secesní památku koupil nový investor a opravuje ji. Aeroport se letos přestěhuje na Goethovu vyhlídku.

Goethova vyhlídka v Karlových Varech se v letošním roce promění ve festivalový klub Aeroport. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Lidé z festivalového klubu se před několika dny dohodli na pronájmu s vedením karlovarské radnice a oznámili, že na Goethovu vyhlídku bude po 30 minutách pravidelná festivalová linka.

Vzhledem ke vzdálenosti od centra Karlových Varů si organizátoři klubu nedělají iluze, že bude návštěvnost stejně vysoká, jako byla v budově bývalé spořitelny. Zážitek z toho, že vyzkouší neogotickou památku, je však velice láká.

"Prostory Goethovy vyhlídky nejsou pro klub zcela dostačující, a proto k ní přistavíme ještě jednu budovu. Bude z ocelových trubek. Až Aeroport skončí, opět ji rozebereme a odvezeme. Vejde se do ní dvě stě až dvě stě padesát lidí, což je třikrát méně než do budovy bývalé spořitelny," popsal Jiří Šebesta ze společnosti Aerofilms, která festivalový klub zajišťuje.

Dýdžejové budou hrát přímo v prostorách neogotické vyhlídky, což bez problémů uslyší i ti, kteří se na místo nevejdou a poslechnou si je v dočasné budově.

Na vyhlídce bude klub poprvé a naposledy

"Když jsme hledali nové prostory pro Aeroport, o Goethovu vyhlídku jsme velmi stáli. Radnice pro ni hledá nového nájemce, takže jsme měli jedinečnou možnost udělat poprvé a naposledy klub právě tam. Příští rok už bude na osmadevadesát procent Aeroport jinde a blíž centru města," uvedl Jiří Šebesta s tím, že organizátoři vybírali ze zhruba pěti míst v Karlových Varech.

Goethova vyhlídka pak jednoznačně vyhrála. "Rozhodli jsme se, že uděláme něco, na co budeme dlouho vzpomínat," dodal.

Organizátory Aeroportu bude stát pronájem neogotické vyhlídky celkem 15 tisíc korun. Radnice hledá Goethově vyhlídce už nějaký čas nájemce, zatím však žádného nevybrala a památka zůstává opuštěna. Radní budou o přímé žádosti o pronájem jednat na svém červencovém zasedání.

Vedení magistrátu nemá strach, že by hosté festivalového klubu památku poničili. Žádné cenné vybavení v ní není a poškození samotné rozhledny neočekávají.

"Řešili jsme spíše bezpečnost, tedy místa, která by mohla být z hlediska veřejného využívání prostor být nebezpečná. Proto v době fungování Aeroportu nebude přístupná věž a vstup do ní. Klub může využívat prostory bývalé restaurace," uvedl Jan Kopál, mluvčí karlovarské radnice.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz