Stylové loučení sokolovských fotbalistů, opět porážka

7:48aktualizováno  7:48
Nepovedené jaro korunovali fotbalisté Baníku Sokolov v Pardubicích, prohráli 3:2 a ze sedmi venkovních zápasů získali jediný bod, a to v Ústí nad Labem.

Momentka z druholigového zápasu mezi Pardubicemi (červenobílá) a Sokolovem | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Poslední utkání sezony jsme prohráli, což je škoda, ale umístili jsme se na čtvrtém místě a to musím říct, že naše předsezonní cíle takové byly. Musím přiznat, že je to ode mě trochu alibi, po podzimu jsme byli na druhém místě a mysleli si, že budeme trochu důstojnějším soupeřem prvním třem celkům, což se nám na jaře nepodařilo,“ ohlédl se po posledním zápase za celou sezonou sokolovský trenér Daniel Šmejkal.

Poslední zápas sezony rozjel lépe Sokolov, který se brankou záložníka Dvořáka ve 32. minutě ujal vedení. „Začali jsme, jak jsme chtěli, a to tak, aby byl soupeř aktivnější. Přečkali jsme dvě situace a z první se nám podařilo skórovat,“ potvrzuje Šmejkal.

Jenomže Pardubice ještě do pauzy otočily stav. Ve 39. se trefil Kakrda a ve 44. Kovář. „Během tří minut jsme vedení ztratili, soupeř udělal dvě hezké akce a my samozřejmě chybovali.“

V 74. minutě přidal pardubickou pojistku Fousek a zdálo se, že je rozhodnuto. Sokolovští ale derniéru nezabalili a v nastavení alespoň snížili. Hlavou se prosadil Mejdr, pro kterého to byla jak první branka v dresu Baníku, tak i jeho vůbec první branka ve druhé nejvyšší soutěži.

„Rozhodovalo se ve druhém poločase, nehráli jsme vůbec špatně, dvakrát šli sami na branku, měli jednu stoprocentní šanci, nedali a soupeř nás potrestal po hezké akci a prakticky bylo po utkání, i když jsme se to snažili zdramatizovat,“ dodává trenér Baníku Sokolov Daniel Šmejkal.

Fotbalová národní liga pro tuto sezonu skončila. Do nejvyšší soutěže postoupili Hradec Králové a Karviná, vyhrála ve Varnsdorfu 2:3. Třetí skončilo Znojmo, deklasovalo Vyšehrad 8:1, čímž poslalo pražský tým do ČFL. Spolu s ním sestupuje i béčko Olomouce, kvůli sestupu áčka z ligy.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jakub Novotný
Kluci chtějí letos finále, říká prezident karlovarských volejbalistů

Prolomit letos už konečně semifinálovou hranici a postoupit v extralize až do závěrečného souboje o titul, to je letošní cíl volejbalového Karlovarska. „Vždy...  celý článek

Volejbalisté Karlovarska v duelu s Odolena Vodou
Chystá se souboj neporažených. Sílu Karlovarska prověří Liberec

Příznivci volejbalu si v Karlových Varech podruhé v sezoně užijí extraligový zápas. Tentokrát vyrazí do Haly míčových sportů až v pondělí, VK ČEZ Karlovarsko...  celý článek

Karlovarská basketbalistka Dana Kušlitová u míče v utkání s Trutnovem.
Varům se doma nevede, po Trutnovu žehrají na taktickou nevyzrálost

Ani na třetí pokus nevyužily domácího prostředí, soupeř byl nejhratelnější. Basketbalistky BA Karlovy Vary podlehly Trutnovu 64:69 a prohrály počtvrté v...  celý článek