Basketbalisté ve druhé lize prohrávali, pouze Thermia jednou zvítězila

11:50aktualizováno  11:50
Šesté a sedmé kolo druhé ligy basketbalistů skončilo pohromou pro celky z Karlovarského kraje. Sokolov i Mariánské Lázně dvakrát prohrály, pouze Thermia Karlovy Vary si na svoje konto připsala jedno vítězství.

Basketbalisté Sokolova ani Mariánských Lázní ve druhé lize nebodovali. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ale i karlovarští basketbalisté nejprve prohráli, v Teplicích 67:74. "Nastoupili jsme bez nemocného Slavíka," říkal trenér Thermie Zdeněk Pešek. "Hráli jsme takticky a efektivně výborně," pochvaloval si. "Jen kvůli malému výpadku v 15. minutě jsme dovolili domácím snížit do poločasu na rozdíl jediného bodu."

Bohužel vedení 64:57 z 34. minuty karlovarští basketbalisté zbytečným spěchem prohospodařili. "Kluci začali hrát sami na sebe. Rázem se výrazně snížila efektivita zakončení a ztratili jsme výborně rozehraný zápas," zlobil se kouč.

V Ústí nad Labem pak Thermia vyhrála 71:69. Hosté předvedli kolektivní výkon a zejména obrana byla výborná. "To se v posledních sezonách nestávalo," zavzpomínal Pešek. Thermia s velkou lehkostí držela náskok pěti až sedmi bodů.

"Po poločase ale domácí aktivní obranou otočili na 65:56," poukázal Pešek na to, že jeho tým hrál pouze v sedmi lidech. V té době už totiž Thermii scházel i Zdeněk Pešek mladší, který musel odstoupit s bolestivou pohmožděninou.

To však nabudilo Thermii doslova k heroickému výkonu. "Zónovou obranou jsme doslova smetli Ústí z palubovky a poslední tříminutovku jednoznačně vyhráli 11:2. Tomu říkám výkon," jásal Zdeněk Pešek.

Vyzdvihl výkon Jiřího Dufka. "Chválím přínos Petra Slabého. Jeho práce v obraně a její řízení bylo ligové," dodal karlovarský trenér.

Ještě hůře dopadly další celky z Karlovarského kraje. BK Sokolov prohrál v Ústí 81:85 a v Teplicích 56:93, Slovan Mariánské Lázně v Písku 70:76 a ve Strakonicích 46:78.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek

Volejbalisté Karlovarska v duelu s Odolena Vodou
Chystá se souboj neporažených. Sílu Karlovarska prověří Liberec

Příznivci volejbalu si v Karlových Varech podruhé v sezoně užijí extraligový zápas. Tentokrát vyrazí do Haly míčových sportů až v pondělí, VK ČEZ Karlovarsko...  celý článek

Karlovarští hokejisté se radují z gólu.
Hokejisté Karových Varů uspěli v Havířově dál vládnou pořadí první ligy

Hned 2 586 příznivců v Havířově za 65 minut hry branku nevidělo a dočkalo se jich až v nájezdech. Po nich slavili hostující hokejisté Klarových Varů v 10. kole...  celý článek