ilustační snímek

ilustační snímek | foto: MAFRA

Basketbalistky Varů zpackaly závěr. Měly faulovat, zlobil se šéf klubu

• 0
Domácí premiéru v novém ročníku ŽBL mají karlovarské basketbalistky za sebou, zítra se o první body v nejvyšší soutěži pokusí na palubovce Slovanky v Mladé Boleslavi.

Karlovarské basketbalistky nezvládly koncovku duelu s VŠ Praha a na domácí palubovce v úvodním duelu nového ročníku nejvyšší soutěže podlehly v prodloužení vysokoškolačkám 83:87 (18:16, 39:35, 60:54, 75:75).

„Byla to něšťastná a hloupá porážka,“ ulevil si po utkání klubový šéf Roman Maleček. Začátek utkání byl z obou stran hodně nervozní, postupem času se ale začal hrát poměrně rychlý a agresivní basketbal, jak před startem sezony plánoval karlovarský kouč Tomáš Veselý. Před čím však zároveň varoval, to byly koncovky duelů. A jeho obavy se potvrdily hned v prvním duelu jeho týmu.

Karlovarské premiéry

- 7 vteřin scházelo basketbalistkám Varů, aby dovedly duel s VŠ Praha k výhře.

- 30 body se uvedla Sara Halaszová, je nejlepší střelkyní prvního kola ŽBL.

Lokomotiva měla v první půli stále o něco navrch, a tak do přestávky šla se čtyřbodovým vedením a ve druhé části zápasu se jí především díky střelecké potenci Sáry Halazs (v utkání dosáhla na 30 bodů) dokonce podařilo odskočit až na rozdíl jedenácti bodů. „Už se zdálo, že dotáhneme utkání i přes neustálý odpor soupeřek z Prahy k vítěznému konci,“ věřil v té době Maleček.

Pak sice Pražanky náskok snížily, přesto ještě 7 sekund před koncem zápasu vedla Lokomotiva o tři body, jenže pak nechala ústřední postavu hostujícího týmu Elhotovou vystřelit za tři body a zápas musel do prodloužení. „Měli jsme raději zvolit taktický faul,“ zlobí se Maleček.

Trefa Elhotové v posledních vteřinách základní hrací doby totiž neznamenala pouze prodloužení, ale také ovlivnila jeho podobu. Zatímco Karlovy Vary ztratily tři míče po sobě, hostující hráčky se pohodlně dostaly do sedmibodového vedení.

Domácí se pak sice pokusily ještě o návrat do utkání a pět sekund před koncem prodloužení se dotáhly na soupeřky o jediný koš a vzápětí obraly vysokoškolačky o míč, jenže ani jedna ze tří střel síťkou nepropadla. Taktický faul na konci zápasu a dvě proměněné šestky hostujícího týmu jakoby pak měly připomenout, že právě takhle se měl odehrávat už závěr duelu v normální hrací době a Lokomotiva se mohla radovat ze zisku prvních třech bodů v sezoně.

Takhle se o ně musí pokusit na palubovce soupeře, už zítra od 13.30 hodin hrají v Mladé Boleslavi na palubovce Slovanky. „Naše hráčky musí na porážku rychle zapomenout a pokusit se v neděli zabodovat. Během deseti dnů nás čekají tři těžká utkání,“ připomíná nabitý program v úvodu nejvyšší soutěže.

Domů se Lokomotiva vrátí v utkání 3. kola ve středu od 17.30 hodin proti IMOSu Brno.