Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Honičku taxikářů v centru Karlových Varů ukončili až policisté

  16:22aktualizováno  16:22
Napětí mezi taxislužbami v Karlových Varech vyvrcholilo honičkou v centru města, kterou ve středu večer ukončili až policisté. Do konfliktu se dostali řidič z firmy SPO KV, která jezdí po městě nejlevněji, a šofér Taxi KV Petr Paseka.

Adam Daniš, řidič karlovarské taxislužby SPO KV -Taxi se dostal do konfliktu s řidiči konkurenčních karlovarských taxislužeb. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Společnost SPO KV působí v lázeňském městě od letošního června. Šéf SPO KV Roman Otta je přesvědčený, že za incidentem je konkurenční boj.

„Myslím, že panu Pasekovi jde o zastrašení našich řidičů, tedy abychom přišli o lidi, kteří pro nás pracují,“ domnívá se Otta.

Jeho kolega Adam Daniš stál ve středu kolem půl osmé u obchodního centra Varyáda. Říká, že za ním zastavilo auto, z nějž šofér Petr Paseka vystoupil a chtěl, aby jej Daniš svezl.

On to ale odmítl, protože ho od vidění znal a věděl, o koho jde. Poté odjel, neboť ho dispečer povolal do Mozartovy ulice, kde na něj čekala zákaznice. Byla to expřítelkyně Petra Paseky a s ní jejich pětiletá dcera, což se Adam Daniš dozvěděl až později.

Zákaznice po něm prý chtěla, aby zastavil přímo před barem Pupík, kde stojí vozidla taxislužby Petra Paseky. Během jejich konverzace se podle Adama Daniše natlačila na jeho služební vůz další dvě auta, přičemž v jednom z nich seděl Paseka osobně. Adam Daniš se jim snažil ujet a řidiči do něj prý začali najíždět a ohrožovali jej.

„Pan Daniš v tu chvíli chránil dítě pana Paseky, aniž by věděl, že jde o jeho dceru. Ačkoli obě pasažérky vysadil, auta jej nepřestala pronásledovat,“ tvrdí advokát Ronald Němec, který řidiče zastupuje.

Honička dvou taxi skončila až u Becherplatzu

Následovala honička, která skončila až na křižovatce u Becherplatzu, kam už vyrazili i policisté. Výsledkem je trestní oznámení na Petra Paseku. Ten se však hodlá bránit dalším trestním oznámením, a sice na Adama Daniše.

„Je možné, že mě nejdřív viděl u Intersparu, vyskytuji se na mnoha místech. Expřítelkyni jsem zavolal, aby přijela s dcerou, že půjdeme na večeři. Ona využila tuto nejlevnější taxislužbu. Když viděl, že tam přijíždím, abych to zaplatil, tak se rozjel,“ tvrdí Petr Paseka.

Domnívá se, že taxikář začal ujíždět proto, že odmítl jeho bývalé přítelkyni vydat stvrzenku.

„V tom autě seděla moje dcera. On je nenechal vystoupit, ačkoli na něj expřítelkyně křičela, ať zastaví, a ujížděl s nimi,“ vypráví. Proto se prý také za Adamem Danišem rozjel.

„Z mého pohledu ohrozil svou jízdou moji dceru a na základě toho podám trestní oznámení já na něj,“ prohlásil. Tvrdí, že chování Adama Daniše vykazuje známky zkratovitého jednání a vyplývá z něj řada otázek - třeba ta, proč neujížděl rovnou na policii, nebo se neobrátil o pomoc na lidi, kteří zrovna procházeli pěší zónou.

Podle policejního mluvčího Pavla Valenty policisté okolnosti případu pověřují.

Licence taxikářům vydává karlovarský magistrát. Jeho mluvčí Jan Kopál říká, že žádné stížnosti kvůli nejlevnější taxislužbě ve městě úředníci neřešili. „Společnost splňuje všechny podmínky,“ uvedl.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Najdete na iDNES.cz