Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bývalá policejní budova patří městu, dal soud za pravdu Karlovým Varům

  17:02aktualizováno  17:02
Největší budova bývalého sídla policie opravdu patří Karlovým Varům. A patřila vždy, neboť se jedná o městský historický majetek. Takový je závěr soudu, který řešil spor Města Karlovy Vary a státu kvůli tomu, komu patří komplex v ulici I. P. Pavlova.

Karlovarská ulice I. P. Pavlova. Po levé straně jsou budovy bývalého okresního policejního ředitelství. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Ten se skládá z několika domů a podle verdiktu jsou státní pouze budovy okolo největšího objektu. "Chystáme jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, na němž chceme hledat cesty, jak blok domů v ulici I. P. Pavlova zacelit," řekl primátor Petr Kulhánek.

Vedení města totiž vidí v komplexu dobrou investiční příležitost. Jak velkou hodnotu hlavní budova má, zatím ještě radní nevědí. Karlovy Vary se o bývalé sídlo policie přely se státem od loňské zimy.

Tehdy právníci radnice přišli s tím, že by část komplexu mohla být historickým majetkem města. Původně předpokládali, že by mohlo mít nárok na tři budovy ze šesti (více čtěte zde).

Karlovy Vary ihned požádaly o předběžné opatření, které znemožnilo komplex prodat. O tom, že hlavní budova komplexu patří městu, rozhodl soud minulý týden. Podobný spor o policejní budovu, jako v případě domů v ulici I. P. Pavlova, vyhrálo město vloni ve Staré Roli.

Soud tehdy rozhodl, že objekt, v němž od 80. let sídlí dopravní inspektorát a obvodní oddělení, nepatří policii, nýbrž Karlovým Varům. Radní se tehdy s policisty dohodli, že vzhledem k investicím mohou policisté budovu sedm let užívat zdarma (více čtěte zde).

Magistrát usiluje i o dům Tosca či Vilu Titania

Radní nyní očekávají, že za pár týdnů Karlovy Vary dostanou další historický majetek, na který ukázaly právní lustrace.

"Máme čtyřiatřicet podaných žalob a první výsledky očekáváme v polovině září," řekl Petr Bursík, primátorův náměstek pro majetkovou oblast města.

Jedná se jak o pozemky, tak o budovy. Mezi ty nejznámější patří třeba lázeňský dům Tosca u Vřídla, který se skládá z několika budov a hostům nabízí ubytování ve 150 pokojích.

Historickým majetkem města by mohla být také myslivna pod Jelením skokem nebo Vila Titania v ulici Krále Jiřího. Majitelem domu Tosca a myslivny je nyní ministerstvo vnitra.

"Měli jsme už pár jednání s uživateli objektů, o nichž si myslíme, že jsou historickým majetkem města. Upozornili jsme je, že by o ně mohli přijít. Někteří jsou s tím smířeni," uvedl Petr Bursík. Cena možného historického majetku města zatím není vyčíslená. Radní však odhadují, že se pohybuje v řádu stovek milionů korun.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Kde jste vzali tu naftu? Auto zlodějů hned po krádeži stavěli policisté

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Smůlu měla šestice zlodějů, která na Chebsku ukradla ze stavby silnice zhruba sto litrů nafty. Když se svým lupem...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Najdete na iDNES.cz