Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bývalá stáčírna minerálních vod v centru Karlových Varů má zase ožít

  8:15aktualizováno  8:15
Další z investorů ladí své plány v centru Karlových Varů. Tentokrát jde o dceřinou společnost Karlovarských minerálních vod V-KMV a.s., které patří nevyužívaný areál bývalých průmyslových objektů u Solivárny.

Bývalá stáčírna minerálních vod v centru Karlových Varů se má změnit v multifunkční objekt. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Konkrétně jde o stáčírnu minerální vody, výrobnu soli, expediční budovy a bývalou vlečku.

 „Pravděpodobně se změní v multifunkční objekt, který by mohl zahrnovat jak obchodní prostory, tak i prostory pro volný čas, kancelářské prostory a případně i byty. Měly by tam být i podzemní garáže pro zvýšení kapacity parkovacích míst v centrální části Karlových Varů. V úvahách je rovněž moderní kinosál nebo multikino,“ popsal Martin Hanzl, právník Karlovarských minerálních vod.

V současné době ale neexistuje žádná studie ani dokumentace, neboť město předělává svůj územní plán. Hotový bude v příštím roce. S tím současným vize V-KMV sice nekoresponduje, ale podle primátora Petra Kulhánka není nápad úplně nevhodný.

„Předpokládám, že nám dříve nebo později Karlovarské minerální vody záměr předloží, nebo už bude mít konkrétní podobu,“ řekl.

Stáčírnu slavného Mlýnského pramene před čtyřmi lety navrhovala Asociace pro rozvoj a ochranu kulturního dědictví ČR na prohlášení za kulturní památku. Ministerstvo kultury to ale v létě 2013 odmítlo.

„Pokud se týká Mlýnského pramene, tak bude nadále vyvěrat na Mlýnské kolonádě, na levém břehu říčky Teplé uprostřed lázeňské části města Karlovy Vary. I nadále bude mít teplotu 56,6 stupně Celsia, vydatnost 4,5 litru za minutu a bude na Mlýnské kolonádě volně přístupný,“ uvedl Martin Hanzl.

Viceprezident zmíněné asociace Martin Kadrman by byl rád, kdyby to s karlovarskou stáčírnou dopadlo stejně jako v Bílině nedaleko Teplic. „Prošla rekonstrukcí a slouží svému původnímu účelu,“ připomněl. Podle Martina Hanzla tomu tak může skutečně být.

„Stáčení Mlýnského pramene v areálu by technicky zřejmě bylo možné a nelze vyloučit, že v rámci budoucího využití bude zřízena i malá stáčírna této léčivé minerální vody. Konkrétní záměr či plán však zatím neexistuje,“ uvedl.

O část centra krajského města má zájem i developerská společnost Lordship, která plánuje v oblasti dolního nádraží zcela novou čtvrť -Central Park Karlovy Vary. Vedení radnice si nechalo na tuto lokalitu a její okolí pořídit územní studii, která je podle primátora již hotová a čeká na připomínky. „Na základě této územní studie pak může Lordship projektovat jednotlivé etapy zástavby,“ řekl.

V okolí dolního nádraží nyní pracují těžké stroje, které zbouraly nepoužívané železniční budovy a čistí zamořenou půdu. Investorem je firma Gamma Property, jež je součástí společnosti Lordship. První etapu zvládla před rokem, ta aktuální další rok potrvá. Kromě svých vlastních pozemků přitom čistí i ty městské. Vedení radnice však o jejich prodeji neuvažuje.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Najdete na iDNES.cz