Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obchody, kanceláře i dost míst pro parkování. Bývalá stáčírna se změní

  9:17aktualizováno  9:17
Soukromý projekt plánuje v Karlových Varech generální ředitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale. Chce proměnit území bývalé stáčírny a solivárny v nákupní a společenské centrum.

Bývalá stáčírna minerálních vod v centru Karlových Varů se má změnit v multifunkční objekt. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Vzniknout má víceúčelový komplex s obchodními i komerčními prostory a parkovacími místy. Objekty patří dceřinné společnosti V-KMV, nicméně víceúčelové centrum je soukromým projektem generálního ředitele.

„Karlovarské minerální vody zde budou mít i v budoucnu své sídlo, protože jsou neodmyslitelně spjaty s Karlovými Vary, ale jinak se jedná o mou osobní investici v rámci mých různorodých podnikatelských aktivit,“ uvedl Alessandro Pasquale.

Aktuálně je pro něj nutným krokem vznik takzvané objemové studie. O její zpracování zástupci společnosti požádali karlovarské studio Hangár. Tedy autory, kteří vytvořili i studii nového integrovaného dopravního terminálu v centru krajského města. Důvodem je podle generálního ředitele to, aby bylo možné propojení obou objektů co nejefektivnější.

Někdejší stáčírna z města nezmizí

„V rámci projektu počítáme se zachováním objektu bývalé stáčírny z 30. let 20. století i přesto, že se nejedná o kulturní památku, a s dostavbou na dalších pozemcích, zejména na místě současné nevyužívané budovy solivárny z 80. let minulého století,“ prozradil Alessandro Pasquale.

Co má nabídnout nové centrum

  • Vzniknout v něm mohou obchodní, komerční a kancelářské prostory, které budou vybavené dostatečnou kapacitou parkovacích míst.
  • V novém areálu by se měla nacházet nákupní galerie, food court, centrum zábavy spojené s wellness a kino.
  • V úvahu připadá i malá stáčecí manufaktura, případně také byty.

V novém areálu by se podle něj měla nacházet nákupní galerie, food court – tedy stravovací hala, centrum zábavy spojené s wellness a kino.

„Uvažujeme o malé stáčecí manufaktuře a podle výstupů objemové studie také o kancelářích a případně bytech. Výstupy objemové studie bychom měli mít k dispozici na jaře příštího roku,“ popsal generální ředitel.

Plán také závisí na propojení s městským projektem dopravního terminálu. Neznamená to prý, že by nemohl vzniknout samostatně, nicméně ředitel minerálních vod se snaží o spolupráci s městem.

Pokud se pustí do stavby terminálu, bude se i projekt na území solivárny řídit jeho časovým harmonogramem. Terminál by měl začít růst v roce 2018.

„Podle mého názoru se jedná o správný záměr, díky kterému vznikne jedno dopravní centrum, a pro město Karlovy Vary to bude přínosné,“ zhodnotil Pasquale.

Je přesvědčen, že se projekt snaží zodpovědně vyřešit všechny aspekty související s umístěním terminálu do centra. Pokud opravdu vznikne, bude podle něj přínosem i pro bývalou solivárnu. Zástupci KMV se zase snaží, aby jejich projekt byl přínosem pro terminál, město a ty, kteří v něm bydlí.

Není nutné měnit územní plán

Vedení radnice už dostalo od zástupců minerálních vod dopis, že by s městem rádi spolupracovali.

„Žádají nás v podstatě o koordinaci, aby ty dva plány nebyly v rozporu, respektive nejely po dvou kolejích,“ řekl primátor Petr Kulhánek. Radnice jim odpověděla, že s nimi bude spolupracovat. Podle mluvčího magistrátu Jana Kopála ví město o plánech kolem solivárny zhruba od loňského podzimu.

„Dozvěděli jsme se o nich v souvislosti se zastupitelstvem, kde se projednávaly žádosti několika investorů o změnu územního plánu, aby mohli přednostně začít se svými projekty,“ připomněl.

Přihlásila se také Mattonka a vedení města poté zjistilo, že víceúčelové centrum může v bývalé stáčírně vzniknout i bez nutné změny. Neodporuje totiž územnímu plánu.

Bývalá stáčírna se dva roky po sobě už lidem na čas otevřela. Během loňského filmového festivalu v ní fungoval populární klub Aeroport, loni našel na jejím prostranství zázemí fashion market.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz