Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Březová je často bez proudu. Potmě zůstali i energetici na plese

  9:34aktualizováno  9:34
Na spoustu kratších i delších výpadků elektřiny si stěžují obyvatelé Březové na Sokolovsku. Podle starosty města ČEZ nekomunikuje. Přitom i sami energetici poznali, jak jsou výpadky proudu nepříjemné. Elektřina přestala jít zrovna tehdy, když měli nedávno v kulturním domě oslavu.
Společnost ČEZ vysvětluje, že za poruchy v Březové na Sokolovsku mohou stromy popadané pod tíhou sněhu do drátů vedení. Ilustrační foto

Společnost ČEZ vysvětluje, že za poruchy v Březové na Sokolovsku mohou stromy popadané pod tíhou sněhu do drátů vedení. Ilustrační foto | foto: MF DNES

Od minulého čtvrtka volalo starostovi Březové Miroslavu Boudovi kvůli elektřině asi šedesát nespokojených lidí.

Společnost ČEZ vysvětluje, že za poruchy mohou stromy popadané pod tíhou sněhu do drátů vedení. Bouda viní firmu, že nekomunikuje, nedá se nikomu kompetentnímu dovolat a zjistit, co se děje.

Nazlobení lidé měli škodolibou radost alespoň z toho, když si minulý pátek energetici udělali v březovském kulturním domě oslavu a také oni zůstali potmě. "Divili se, že jim nejde proud. Všechny bych je nahnala do ledové vany a zhasla světlo," napružila se Ivana Mašková z Rudolce.

V pátek se sama chystala do Prahy na oslavu. Ale nemohla si vyfénovat vlasy ani vyžehlit šaty. "V neděli večer to samé - hodina a půl bez proudu. Pak mi neběží ani plynový kotel. Několik dní je to jako na houpačce: výpadky na tři vteřiny nebo na dvě hodiny. Kdyby aspoň dali vědět, že se budou dělat nějaké zkoušky," radí Mašková.

Lidé nadávají, že jim poruchy ničí spotřebiče. "Chápu, že stromy jsou namrzlé. Ale přece ČEZ nemůže pětkrát nebo desetkrát proud nahazovat, aby zjistil, kde ke zkratu došlo. To je šílené. Problémy gradují," došla trpělivost starostovi Boudovi.

Březová přitom podle něho před lety ze svého investovala do linky mířící k rozvodně, stav je ale horší než dříve.

Mluvčí ČEZ Martin Sobotka objasnil, že zrovna u Březové je síť elektrického vedení ve Slavkovském lese zahuštěná. Z toho pramení spousta kratších výpadků.

Padající strom či větev zavadí o dráty a za pár vteřin elektřinu nahodí automatika. Také při opravách potrhaných linek dochází k vypínání a zapínání. "To je přípustný stav, i když chápu, že pro odběratele nepříjemný," omlouvá se mluvčí.

Informace o poruchách lze podle Martina Sobotky zjistit na zákaznické lince ČEZ. Jak dlouho výpadky potrvají, se ale často nedá předpovědět. "

Mám zkušenost, že lidé nedostanou jen takovou informaci, kterou ani my nemáme. Je to živel. Neumíme poručit, aby mokrý sníh nepadal na stromy," dodal Sobotka.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Najdete na iDNES.cz