Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum technického vzdělávání Ostrov získalo prestižní ocenění

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Nová budova Střední průmyslové školy v Ostrově se může pochlubit titulem Nejlepší investice soutěže TOP Invest 2011. Soutěž každoročně vyhlašuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum technického vzdělávání Ostrov

Novou budovu ostrovské průmyslovky do soutěže přihlásil Úřad Regionální rady, který administruje rozdělování dotací z Regionálního operačního programu Severozápad.

"Výstavbu nového objektu pro průmyslovou školu v Ostrově operační program
Severozápad podpořil 377 miliony korun. Díky této podpoře vznikla nejmodernější střední škola v republice. Do soutěže jsme tento projekt přihlásili nejen kvůli zajímavému technickému řešení stavby, ale i proto, že investic zaměřených na podporu technického vzdělávání dnes není mnoho a zaslouží si podporu a propagaci," říká ředitel Úřadu Regionální rady Pavel K. Markvart.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví vyhlašuje soutěž TOP Invest každoročně. Soutěže o nejlepší investiční záměr uplynulého roku se mohly zúčastnit všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu.

Cesta za titulem nebyla pro novou školní budovu vůbec jednoduchá. Nejprve musela budova ostrovské průmyslové školy postoupit do užšího výběru. Následně byla stavba prezentována odborné komisi složené ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Radikální přestavba

A čím vlastně projekt komisi zaujal? Velkou roli určitě sehrálo moderní architektonické řešení. Nová školní budova vznikla radikální přestavbou bývalé nevyužité Základní školy Klínovecká. Podoba školy je dílem ateliéru A69
– architekti, s. r. o.

Centrum technického vzdělávání Ostrov

Centrum technického vzdělávání Ostrov

Škole dali vzhled průmyslové haly s prosklenou střechou imitující právě průmyslové objekty. Vnitřek školy je pak do značné míry prosklený, a tak je hned z atria možné vidět například odborné dílny. Díky této investiční akci získala průmyslovka moderní zázemí.

K dispozici je 35 všeobecných učeben, pět počítačových učeben a učebna přírodních věd. K výuce slouží i 14 dílen a dílenských učeben a čtyři elektrolaboratoře. Studijní materiály, odbornou literaturu i beletrii najdou studující v nově zařízené knihovně. K výuce tělocviku pak slouží dvě tělocvičny, posilovna a dvě hřiště s umělým povrchem pro míčové sporty, včetně atletického areálu.

Na financování výstavby nové budovy ostrovské průmyslové školy se kromě evropských fondů - konkrétně Evropského fondu pro regionální rozvoj - podílely
také Karlovarský kraj a město Ostrov. Cena soutěže TOP Invest bude vítězi předána v rámci Brněnského stavebního veletrhu.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Integrovaná střední škola v Chebu
Evropská dotace pro Integrovanou střední školu v Chebu

Učitelé a studenti Integrované střední školy v Chebu se mohou těšit na nové moderní zázemí. Výbor Regionální rady schválil dotaci pro modernizaci a dostavbu...  celý článek

Dopravní hřiště v Liberci. Město ho od kraje nechce ani zadarmo.
Největší dopravní hřiště v kraji je už hotové. Děti ho najdou v Chebu

Novým moderním hřištěm se může pochlubit Cheb. Vyrostlo na nevyužitém pozemku v sousedství tenisového areálu v Břehnické ulici. Děti se zde „nanečisto“ setkají...  celý článek

Spalovna z Pustiměře na Vyškovsku nezlikvidovala včas zdravotnický odpad,...
O osudu chebské spalovny rozhodnou úředníci z Františkových Lázní

Krajský úřad uznal argument, že chebští úředníci a starosta nemusí při projednávání stavby spalovny rozhodovat nezaujatě. Územní řízení proto předal do...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.