Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střelec, nebo vodní slalomář? Děti vědí

  11:48aktualizováno  11:48
Pádlovací trenažér i řadu dalších prvků ze svého tréninku ukázal žákům ze Základní školy Královské Poříčí stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek. Trénink s olympionikem si školáci vysloužili svou aktivitou v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Trénink s bronzovým olympionikem ve střelbě Miroslavem Janušem a skokanem na lyžích Janem Mazochem si vyzkoušeli žáci ze dvou sokolovských škol, | foto: ČOV

S olympioniky se setkali také žáci ze dvou sokolovských škol, kteří si zase vyzkoušeli trénink s bronzovým olympijským medailistou ve střelbě Miroslavem Janušem a skokanem na lyžích Janem Mazochem.

Hradilek přivezl pádlovací trenažér, který sám používá v rámci zimní přípravy. „Připravil jsem kruhový trénink. Děti si nejprve vyzkoušely pádlovací trenažér, pak dělaly sedy lehy a já jsem jim při tom házel míč, skákaly přes švihadlo a nakonec balancovaly na gymnastickém míči,“ řekl mistr světa ve vodním slalomu.

Pádlovací stroj sklidil obrovský úspěch, vyzkoušet si ho chtěli všichni žáci několikrát, dostalo se dokonce i na učitelský sbor. Trénink na Hradilkově stanovišti byl různorodý, protože vodní slalom vyžaduje několik dovedností a schopností.

„Je potřeba síla v rukou, technika a vůbec pochopení pohybu při pádlování. Podle mě je nejdůležitější soužití s vodou, je nutné naučit se jí rozumět a vědět, jak se po ní nejlépe pohybovat, mít pro ni cit.“

Že i střelci potřebují silné břišní svaly, to ukázal dětem v Základní škole Běžecká a Základní školy Křižíkova v Sokolově bronzový olympijský medailista ve střelbě Miroslav Januš. „Chtěl jsem dětem ukázat, jak se na závody a na soustředění připravuje sportovní střelec. Musí mít dobrou kondici a pevné břišní svaly, tak jsme si trochu zaposilovali,“ řekl Januš.

S dětmi se nejprve důkladně protáhl, ukázal jim nové protahovací cviky a poté se posilovalo. Děti dokonce soutěžily ve výdrži ve vzporu na předloktí, kde padl rekord přes sedm minut.

Další cvičení si připravil Jan Mazoch, zástupce Českého klubu olympioniků a vnuk olympijského vítěze Jiřího Rašky. „Skokan na lyžích se musí připravovat kondičně, vylepšovat koordinaci a dynamiku. To vše si děti vyzkoušely,“ řekl Mazoch.

Školáci absolvovali skoky přes překážky, nácvik telemarku, skoky snožmo a přes švihadlo. Následující soutěžení se odehrávalo na opičí dráze, na rytmické dráze a při kutálení míčů. Čtyřlístek zastupoval Myšpulín, který se staral o zábavu prvňáků a druháků.

Celým tréninkem provázel Robert Kučera, mistr České republiky a Evropy v moderním freestylovém sportu – jojování, který děti uchvátil svými originálními triky.

Vedle návštěvy olympioniků mohou školáci získat v projektu Sazka Olympijský víceboj i další odměny.
Splnění všech osmi disciplín přinese dětem ještě sportovní vysvědčení, ve kterém se díky analýze SportAnalytik dozvědí svůj pohybový typ a dostanou doporučení na sporty, na které mají nejlepší předpoklady.

Zároveň budou mít možnost najít přehled oddílů ve svém okolí na webu www.sportvokoli.cz.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Motokrosová elita si závody v Lokti užila. Úžasné publikum, chválí

Vicemistr světa Jeffrey Herlings závodil v Lokti.

Velkou cenu České republiky v motokrosu vyhráli Nizozemec Jeffrey Herlings, který si upevnil vedení v mistrovství světa...

Varnsdorf. Sokolovští fotbalisté budou znovu dobývat

Hradecký Milan Černý sleduje běžícího Stanislava Vávru ze Sokolova.

Na první body do tabulky Fortuna národní ligy čekají i po třech odehraných kolech fotbalisté sokolovského Baníku. Ke...

Poctivě do obrany. Potřebovali jsme bodovat, připustil Horváth

Sokolovský trenér Pavel Horváth

První bod ve Fortuna: národní lize vydřeli fotbalisté Sokolova, v nedělním 4. kole remizovali ve Varnsdorfu. Cesta k...

Najdete na iDNES.cz