Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelé z Chebska se utkají o titul. Jde jim hlavně o prestiž

  17:16aktualizováno  17:16
Po roční přestávce se vrací na Chebsko soutěž o nejlepší firmu a živnostníka. Novinkou je, že se do klání mohou hlásit podnikatelé nejen ze samotného města, ale i z jeho širšího okolí. Soutěž vyhlašuje teprve podruhé Okresní hospodářská komora Cheb.

Podnikatelé a živnostníci z chebského okresu se utkají o titul toho nejlepšího. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Společně s městem Cheb navazujeme na úspěšnou soutěž Podnikatel města Chebu, která se uskutečnila v roce 2011 a která se těšila velkému zájmu podnikatelů. Zatímco tehdy se mohli do soutěže přihlásit pouze podnikatelé působící na území města, nyní budou moci soutěžit podnikatelé z celého okresu," uvedla projektová manažerka Lenka Bílková.

Soutěž je podle Bílkové určena pro právnické i fyzické osoby, které mají sídlo nebo provozovnu na území okresu Cheb.

"Podnikatelé se mohou registrovat k účasti v soutěži od 1. září 2013," vysvětlila Lenka Bílková. Šanci uspět mají i společnosti a živnostníci, i když se do klání sami nepřihlásí. Mohou je totiž nominovat i lidé z okresu.

"Opět se přitom bude soutěžit ve dvou kategoriích - Firma a Živnostník. Registrované či nominované podnikatele bude hodnotit jak odborná porota, tak veřejnost ve veřejném hlasování. To se uskuteční v listopadu letošního roku," upřesnila projektová manažerka. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se pak uskuteční na začátku prosince 2013. Partnery akce jsou Raiffeisenbank im Stiftland a Integrovaná střední škola Cheb.

Odborníci nebudou hodnotit jen ekonomické výsledky, ale i to, jak se zaměstnavatelé starají o své pracovníky nebo jak se zapojují do veřejného života v regionu. A to na základě registračních karet, na nichž musí podnikatelé vyplnit celou řadu údajů.

Motivací pro firmy a živnostníky by měla být hlavně prestiž. Ceny pro vítěze budou podle Lenky Bílkové spíš symbolické. "Například lázeňské pobyty nebo krátkodobé pronájmy luxusního vozu," poznamenala Bílková.

Premiéra soutěže, byť ve skromnějším měřítku, se uskutečnila před dvěma lety. "V roce 2011 svedlo souboj o nejlepšího podnikatele Chebu celkem 54 firem a živnostníků," připomněla Bílková.

Vítězem se tehdy v kategorii Firma na základě hodnocení odborné poroty stala společnost Lagarde Spedition spol. s r.o. a nejoblíbenější firmou na základě hlasování veřejnosti LÉKÁRNÍCI 95, s.r.o. "Nejlepším živnostníkem, vybraným odbornou porotou, byl Jiří Máca, M - knihařství, nejvíce hlasů ve veřejném hlasování pak získal živnostník Tomáš Fišer a jeho English Academy," doplnila projektová manažerka Bílková.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Najdete na iDNES.cz