Společně s chebskými strážníky dohlíží na Cheb také osmnáct kamer.

Společně s chebskými strážníky dohlíží na Cheb také osmnáct kamer. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Chebským strážníkům pomáhají další kamery. Hlídají areály u Ohře

  • 0
Chebští městští policisté dostali tři nové pomocníky. Kamery, které sledují nový rekreační areál na levém břehu Ohře i území Krajinné výstavy v Poohří, stály bezmála 400 tisíc korun.

"Jedna kamera zabírá Krajinku pod Chebským hradem, druhá nový sportovní areál na levém břehu a třetí tamní lanové centrum," informoval chebský místostarosta Michal Pospíšil.

Právě v Poohří se s vandalismem nebo krádežemi vysázených květin setkávají lidé poměrně často. "Nové kamery nám určitě pomohou při objasňování těchto deliktů, navíc by mohly působit i preventivně," podotkl Pospíšil, který řídí městskou policii.

V současné době je po Chebu rozmístěno už 18 kamer. Díky nim mají strážníci přehled o úseku od Kamenné ulice přes náměstí Krále Jiřího a pěší zónu až k nádraží. Pod dohledem je i největší chebské sídliště Zlatý vrch.

"Poslední rok využíváme kamerový systém pro odhalování přestupků podstatně více než dříve. Po jeho obsluze požadujeme, aby se soustavně zaměřovala hlavně na ta místa, kde je porušování veřejného pořádku nejčastější," dodal Pospíšil.

Bedlivé sledování monitorů se vyplácí. V polovině loňského roku upozornili pracovníci u monitorů na necelých 90 přestupků a jiných prohřešků, za stejné období letošního roku se množství podnětů vyšplhalo na téměř tisícovku.

Chebská městská policie v současné době zaměstnává 35 lidí, z toho 22 strážníků. Ročně město ze svého rozpočtu uvolní na městskou policii 18 milionů korun. Většina peněz, 13 milionů, jde na platy a vybavení strážníků.

Část peněz se do městské pokladny vrací prostřednictvím vybraných pokut. "Za týden v průměru strážníci udělí sankce za asi 30 tisíc korun. Ne všechny pokuty se ale podaří vybrat," připustil místostarosta Pospíšil.