plážový volejbal, ilustrační foto | foto: FIVB

Chodovský pár trápil reprezentantky v ústeckém finále

• 0
Chodovské plážové volejbalistky bojovaly opět na více frontách a byly úspěšné. V Gala Cupu juniorek, pořádaném tentokrát pro českou část v Ústí nad Labem a pro moravskou v Brně, byla opět hodně vidět děvčata z BVC WITTE Chodov.

V Ústí si hned dva páry zahrály o medaile. O tu zlatou si to ve finále rozdaly Vanda Vydrová a Štěpánka Gergelyová (obě BVC WITTE) s reprezentačním párem číslo jedna Třešňáková – Pilátová a nechybělo mnoho a bylo na světě překvapení. "Reprezentantky nakonec své finále zvládly a chodovský pár porazily 2:0 (20, 17),” říká Zdeněk Malich z chodovského klubu. O bronz hrál další chodovský pár Martina Szepová s Terezou Randýskovou.

"Ty ale bohužel nestačily na dvojici Dostálová – Rákosová a skončily čtvrté," upřesňuje Malich. Třetí místo, v Brně, vybojovala mladá reprezentační dvojice Šárka Vodenková (BVC WITTE) - Patricia Missottenová, když se z oprav, kam je odsunul ve třetím kole nejvýše nasazený pár Gálová – Vaňková 0:2 (-17, -19), probojovaly do semifinále.

"V něm podlehly nasazeným dvojkám Pehalová - Suchá 0:2 (-17,-18) a v boji o třetí místo následně vyhrály s dvojicí Forejtová - Valková 2:0 (9,14),” popisuje Malich.

Nejlepší chodovské dvojice se chystají v sobotu do Opavy, kde se odehraje další ze série českých pohárů juniorek a před mistrovstvím světa zde budou dolaďovat formu i naše juniorské reprezentantky a s nimi i chodovská odchovankyně Šárka Vodenková, dva dny na to odcestují do chorvatského Umagu, kde se 22.- 26. června mistrovství světa koná.

Víkend na chodovských beachvolejbalových kurtech byl opět ve znamení soubojů o postup na Regionální MČR ABV ČVS. Právo účasti na finálovém turnaji mají po řádném zaslání přihlášky nejlepší dvojice z každého regionu (celkem 14 dvojic), jedna dvojice na divokou kartu pořadatele a jedna dvojice na divokou kartu asociace. Finálový turnaj se koná 9. až 10. července ve Slavkově u Brna.

První dvě dvojice v kategoriích mužů a žen postupují přímo na celostátní MČR. V Chodově se nejprve odehrála kategorie mixů. "V komorní atmosféře si k dalšímu turnajovému vítězství, a tím i postupu do Slavkova, dokráčeli Viktor Brichcín a Monika Kučková, kteří ve finále zdolali pár Lukáš Kodera – Alena Pecháčková. V souboji o bronz porazila dvojice Martin David – Bára Fojtová pár Martin Kohout – Martina Nováková,” říká Zdeněk Malich.

V druhé části turnaje se představilo šestnáct mužských a dvanáct ženských dvojic. Z čtyřčlenných skupin postupovaly u mužů, stejně jako u žen, první dva týmy do osmičkového pavouka na dvě prohry, u žen pak ještě dva nejlepší týmy z třetích míst. Poražení ze skupin odehráli ještě zápasy o další umístění.

Z mužské části se do finálového turnaje i přes nedělní čtvrté místo nakonec probojovala dvojice Viktor Brichcín – Jan Forst, kteří v souboji o bronz podlehli mladíkům Davidu Hroníčkovi a Janu Šalingovi. Martin David s Lukášem Koderou ve finále zdolali pár Josef Bican – Vít Mašek.

Dramatické finále žen a postup do Slavkova pro sebe získaly Veronika Voláková a Monika Kučková. "Ve velké bitvě zdolaly sesterský pár Alena a Klára Pecháčkovy. Souboj o bronz patřil Vandě Vydrové a Štěpánce Gergelyové, které porazily klubové parťačky Terezu Randýskovou s Martinou Szepovou,” dodává Malich.