Debakl v Benešově. Hokejový Sokolov už zase prohrává

12:08aktualizováno  12:08
Porážka. Už jednadvacátá v sezoně. Hokejisté Baníku Sokolov ve druhé lize ztrácejí. Po 34. odehraném kole mají na kontě jednatřicet bodů. Patří jim poslední místo. Sobotní zápas proti Benešovu jen vystihl aktuální rozpoložení mužstva.

Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Soupeři patří jen o dvě patra vyšší příčka. První třetinu začal lépe, rychle šel do vedení 2:0. Baník do přestávky snížil zásluhou Soukupa. Kdo čekal vyrovnanou dramatickou zápletku, musel být pořádně zklamaný. Benešov zapnul motory a Sokolovu odskočil. Skóre 6:2 po druhé periodě dávalo tušit hladký pohodový závěr.

Kašpar svou trefou jen podráždil vodní lvy. Jakub Zoha dvěma góly určil konečný výsledek na 8:2. Pětatřicáté kolo přineslo i nečekaný výsledek. Vedoucí Klášterec teprve posedmé prohrál, nebral ani bod. Bílina překvapila vítězstvím 6:2.

Ta v dosavadním průběhu druhé ligy získala jen o devět bodů víc než Sokolov, je předposlední. Další zápas západočeské hokejisty čeká už v pondělí. Od 18:00 se v dohrávce 21. kola postaví jabloneckým vlkům.

Ze tří předešlých vzájemných soubojů odešli Sokolovští hned dvakrát vítězně. 3:1 a 5:2. Napotřetí porážka v prodloužení. Do konce základní části týmy čekají už jen dva zápasy. Baník sezonu špatně začal. Poté se dokázal zmátořit, ale od začátku listopadu se krčí na chvostu tabulky.

Po výhře nad Bílinou přišly dva nezdary. Zvlášť poslední v Benešově kazí náladu. Dlouhodobou část sezony hráči zakončí doma, ve středu proti Milevsku. Divoký konec sezony potřebuje Baník zvládnout. Zachránit druhou ligu je nezbytné.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Manažer basketbalistek Karlových Varů Roman Maleček
Trutnov? Bude to hodně vyrovnané, tuší karlovarský manažer Maleček

V šestém kole ŽBL Karlovy Vary přivítají Lokomotivu Trutnov, další basketbalová řež s letitým rivalem odstartuje na palubovce haly míčových sportů KV Arény v...  celý článek

Karolína Malečková (s míčem) z BA Karlovy Vary uniká Karolíně Šotolové z...
Pro třetí výhru v řadě. Uspějí karlovarské basketbalisty proti Trutnovu?

Po třech úvodních porážkách s favority soutěže by rády rozjely novou sérii. Už mají na kontě dvě výhry a v plánu třetí v pátek. Basketbalistky BA Karlovy Vary...  celý článek