Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi.

Klášterecký gólman Jan Kaššák zasahuje proti sokolovskému Jakubu Kořínkovi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Debakl v Benešově. Hokejový Sokolov už zase prohrává

• 0
Porážka. Už jednadvacátá v sezoně. Hokejisté Baníku Sokolov ve druhé lize ztrácejí. Po 34. odehraném kole mají na kontě jednatřicet bodů. Patří jim poslední místo. Sobotní zápas proti Benešovu jen vystihl aktuální rozpoložení mužstva.

Soupeři patří jen o dvě patra vyšší příčka. První třetinu začal lépe, rychle šel do vedení 2:0. Baník do přestávky snížil zásluhou Soukupa. Kdo čekal vyrovnanou dramatickou zápletku, musel být pořádně zklamaný. Benešov zapnul motory a Sokolovu odskočil. Skóre 6:2 po druhé periodě dávalo tušit hladký pohodový závěr.

Kašpar svou trefou jen podráždil vodní lvy. Jakub Zoha dvěma góly určil konečný výsledek na 8:2. Pětatřicáté kolo přineslo i nečekaný výsledek. Vedoucí Klášterec teprve posedmé prohrál, nebral ani bod. Bílina překvapila vítězstvím 6:2.

Ta v dosavadním průběhu druhé ligy získala jen o devět bodů víc než Sokolov, je předposlední. Další zápas západočeské hokejisty čeká už v pondělí. Od 18:00 se v dohrávce 21. kola postaví jabloneckým vlkům.

Ze tří předešlých vzájemných soubojů odešli Sokolovští hned dvakrát vítězně. 3:1 a 5:2. Napotřetí porážka v prodloužení. Do konce základní části týmy čekají už jen dva zápasy. Baník sezonu špatně začal. Poté se dokázal zmátořit, ale od začátku listopadu se krčí na chvostu tabulky.

Po výhře nad Bílinou přišly dva nezdary. Zvlášť poslední v Benešově kazí náladu. Dlouhodobou část sezony hráči zakončí doma, ve středu proti Milevsku. Divoký konec sezony potřebuje Baník zvládnout. Zachránit druhou ligu je nezbytné.