Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V Sokolově zruší základní školu, kam chodí převážně Romové

Boj rodičů a kantorů o zachování 4. základní školy v Sokolově, kde 80 procent žáků tvoří Romové, byl nakonec marný. Zastupitelé neustoupili tlaku ani petici, kterou podepsalo 400 lidí, a na čtvrtečním zasedání se rozhodli školu zrušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pozůstatek Joachima Eichmanna

Co je problém?

Že do této školy chodí málo žáků? Ne-e! Problémem je to, že se škola neustále dožaduje vyšších a vyšších příspěvků, a to nejen ze státních fondů, ale i z fondů EU a ještě z peněz takzvaně neziskových organizací. Tato pijavice už vysála tolik peněz (v poměru na 200 "romčat") že to zkrátka cifršpiónům začalo být divné, a proto školu uzavřeli.

A v rámci vládní kampaně (nařízení) o vytváření lepšího obrazu menšin ve světe (to jsem nevytáhl z nosu, to je holý fakt) je najednou na stránkách Ihnojte článek, kterak zase většina ubližuje menšině, a hned pod ním odkaz na článek, kterak policie hrdinně odhalila další VIETNAMSKOU NELEGÁLNÍ PĚSTÍRNU MARIHUANY.

;-€

0/0
2.4.2011 13:26

Mari1

Re: Co je problém?

Milý pozůstatku Joachima Eichmana,

každá škola se snaží získávat finanční prostředky na zlepšení výuky svých žáků. ZŠ Sokolovská 1507 se pochopitelně také snaží získat finanční prostředky na svůj provoz, když jí je město nedává. Radní se ohání čísly, kolik provoz naší školy stojí. Je zajímavé, že na zasedání nebylo pro srovnání uvedeno, kolik stojí provoz ostatních základních škol v Sokolově. Je zajímavé, že pro ostatní školy bylo možné získat peníze z projektu na zateplení a výměnu oken, jen pro školu v ulici Sokolovská nebylo možné dotace získat. Okna jsou vyměněna pouze v polovině hlavní budova. Proč nejsou přinejmenším plastová okna v celé budově? Že by pak tepelné úniky nebyly tak velké a město by nemohlo tvrdit, že je škola ztrátová?

Projekt EU peníze školám je určen VŠEM školám v ČR. Jestliže radní nechtěli, aby škola o peníze požádala, měli přeci možnost panu řediteli dát příkazem, aby škola o finance nežádala.

Vřele  všem doporučuji přečíst si názory pod reportáží ČT24.

0/0
3.4.2011 10:55

Mari1

Re: Co je problém?

Nevešla se mi do příspěvku adresa, kde si je možné diskusi přečíst. Je možné, že se někomu diskuse ve starší verzi prohlížeče Mozilla Firefox neukáže, proto doporučuji pro přečtení diskuse použít prohlížeč Internet Explorer.

http://www.ct24.cz/regionalni/zapadni-cechy/119853-sokolovsti-zastupitele-rusi-skolu-s-vetsinou-romskych-zaku/

0/0
3.4.2011 10:57

Robin06

Neco tu pachne

Na tomto odkazu jiz nejsou zadne prispevky - CT je smazala zrejme kvuli tem co poukazovali na propojeni senatora Čáslavy s jeho spolecnosti Unicorn (ICO:62622595) sidlici na adrese 5.ZS. Inu - stret zajmu v citankove podobe.

0/0
7.4.2011 10:48

Mari1

Re: Neco tu pachne

Máte pravdu, diskuse na ČT24 chybí, což mě zamrzelo. Nedalo mi to a hledala jsem a na FB je toto vysvětlení: "ČT24

Omlouváme se, že se u žádného ze článků na portálu ČT24 nezobrazuje diskuse. Využíváme tzv. plug-in (typ webové aplikace) od Facebooku a ten zřejmě právě celý systém aktualizuje. Zatím tedy vyčkáváme na nová nastavení, abychom podle nich mohli diskuse obnovit."

0/0
7.4.2011 18:31

isabell

...

Jasně, bude se draze platit poloprázdná škola jen proto, že se v ní hodně věnují cikáňatům...

Všude se slučovalo, všude se šetří, jen oni mají mít zase nějaké výhody? Ani omylem a jestli dají rodiče své děti jinam, tak co? Je tu přece možnost výběru...

Ve Varech se např. stěhovala prestižní jazykovka z centra města na periferii a to do ní dojíždí děti z větší dálky, než ty do Sokolova a taky to přežily... :-/

0/0
2.4.2011 10:30

Mari1

Re: ...

"Cikáňatům"? Že by rasizmus?

Na naší škole nejsou jen žáci ze sociálně znevýhodněného prostředí...

0/0
3.4.2011 10:59

isabell

Re: ...

Rasizmus? Vůči komu? Cikáni jsou stejná rasa jako bílí Češi, tak nechápu, proč se vůbec ozýváte a upozorňujete na svou neznalost a zaslepenost :-P

Pokud jste místní učitelka (soudě podle dalších příspěvků), měla byste se za takový přístup stydět!

0/0
5.4.2011 17:11

Mari1

Re: ...

Asi bych se opravdu měla ZA VÁS stydět. Vy jste napsala - cituji: "...že se v ní hodně věnují cikáňatům..." Rychle zapomínáte, co jste psala. Já tyto děti učím a rozumím jim, proto se mě toto Vaše vyjádření o cikáňatech dotklo.

Mám dojem, že jste seděla ve Školská komise nezávislých odborníků. Tito odborníci jsou skutečně nezávislí, raději se nešli podívat ani do jedné ze tří škol, které se mají "sloučit"...... Rv

0/0
7.4.2011 17:39

isabell

Re: ...

Stydět se vy za mě? Proč prosím? To máte nějakou úchylku? 8-o

Já se stydím jedině za sebe a své činy, pokud tedy udělám nějakou nepravost- stydět se za někoho jiného je absolutně nesmyslné!

A dobře vím, co jsem psala, mohu si to přece přečíst na začátku vlákna (to je pro vás asi šok, že?).

 Učí se v té škole cikáňata nebo ne? Je jich tam více, než v jiných školách nebo ne? To, že někomu rozumíte, ještě neznamená, že nejsou tím, čím jsou. To označení je jen vyjádřením faktického stavu věci, nic jiného- to že v tom někdo pomýlený hledá něco jiného, je jen jeho věc, ale nikdy mi nepodsunete nějaký rasizmus, ani jiný -ismus, protože to prostě už z logiky věci nejde.

Jako učitelku bych vás tedy nechtěla, nechápete psaný text a reagujete na něco, co v něm ani není. A dojmy máte také špatné, žiji jinde, jen mne prosazování několika málo dětí na úkor ostatních a tedy i městské kasy pěkně štve.

0/0
8.4.2011 17:58

Mari1

Re: ...

Věřím, že si své příspěvky umíte přečíst, ale příspěvky ostatních si vykládáte, jak se Vám hodí. Má narážka na „-ismus“ byla s otazníkem. Pokud byste nebyla zaujatá vůči „cikáňatům“, jak píšete, tak byste na tento dotaz nereagovala. V naší škole máme žáky mj. ze sociálně znevýhodněného prostředí. Nerozdělujeme je na „cikáňata a necikáňata“. Takovéto rozdělení je rasistické a hlavně neprofesionální. Ano, dříve se běžně říkalo „cikánské obyvatelstvo“, dnes se užívá označení Rom. A jejich poměr na jednotlivých školách v Sokolově? ...

Ano, máme hodně žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí a právě s těmito žáky umíme velice dobře pracovat a velice dobře vycházíme i s jejich rodiči, jelikož i oni chodili do naší školy, když ještě byli žáky, což je velikou výhodou.

Máte-li takový přístup k učitelům, tak nemá smysl tu s Vámi zde diskutovat. Pokud má kdokoliv jiný názor, než máty Vy, tak je zle...

0/0
10.4.2011 0:27

spoluobcan

Vizitka Sokolova

Vážení občané Sokolova,

je až neuvěřitelné jak jednoduše se dá zničit letitá práce zkušených pedagogů ze 4.ZŠ, kteří na sebe převzali  nejen roli pedagogickou, ale i roli rodinnou, pomocnou a to i o víkendech!! - prostě roli komunitního centra. Stačí předem jedno výjezdní zasedání zastupitelstva, na kterém se domluvil !výsledek, jedna účelově vypracovaná studie se zkreslenými čísly, jedna nezávislá expertní komise, která je tak nezávislá, že raději ani  jedinou školu nenavštívila, jeden senátor, který předvedl, jak jsou všichni pod jeho úroveň a v neposlední řadě starosta, kterému je veřejné mínění úplně jedno. Všem vřele doporučuji navštívit  veřejné zasedání zastupitelstva, ať vidíte, co jsme si zvolili. Klobouk dolů před MUDr. Pázralem,který se jako jediný ohradil proti předem domluvenému.

0/0
1.4.2011 21:30

Big Pepe

Zvůle pánů radních

Je mi líto, že radní nevyslyšeli přání občanů (petice) a dlouholeté snažení učitelů přijde vniveč. Je škodou, když jsou čísla nadřazena vzdělávání. Pokud je mi známo, žádná ze stran si nedala do svých volebních komunálních programů zavírání škol. Páni radní asi ví proč - dnes by zcela jistě v této sestavě na radnici neseděli. Voliče potřebují jen o volbách. Není to tak dávno co se pan Berka zubil na své voliče z každého "kandelábru" v romské štvrti, které nyní zrušil školu.  Jak je známo, bylo rozhodnuto již na výjezdním zasedání rady města - před občany se sehrálo pouze divadlo. Rv

Jediný kdo si zasluhuje uznání je radní MUDr. Pázral - jako jediný se ostře ohradil proti komplotu radnice R^

0/0
1.4.2011 16:37

isabell

Re: ach joo

V čem vidíte komplot, když se zavře poloprázdná škola? 8-o 

Tak s těmi rodiči a těmi, co podepsali petici uspořádejte sbírku a doplácejte rozdíl :-P

0/0
2.4.2011 10:33

Mari1

Re: ach joo

Kapacita školy je 260 žáků a ve škole jich máme 216. To mi nepřijde jako poloprázdná škola. Ať se to komu líbí či nelíbí - škola má v rejstříku škol uveden počet max. 260 žáků a tím je nutné se řídit.

0/0
3.4.2011 11:02

isabell

Re: ach joo

Druhou část mého příspěvku cudně přecházíte mlčením?  Pročpak? Je lepší nechat se dotovat z peněz všech a nemuset se stěhovat z teplého místečka, byť je ta škola nadbytečná, že? :-/

0/0
5.4.2011 17:14

Mari1

Re: ach joo

Co míníte druhou částí příspěvku? V tomto vláknu nic podobného druhé části příspěvku nevidím. Jen jsem reagovala na Vaši reakci nazvanou "ach joo".

Míníte-li druhou část z Vašeho jiného příspěvku v této diskusi, pak by asi bylo vhodné, vyjadřovat se ve vláknu, které k tomu přísluší.

Nicméně odpovím Vám.

Řeší se tu ZŠ v Sokolově, nikoliv v jiným městech (byť je to krajské město). Nevidím do problému v K. Varech. A věřím, že i v tamní zrušené škole za její zachování bojovali občané i učitelé Vámi zmíněné školy.

Milá isabell, co míníte Vaším sdělením nadbytečná škola a teplé místečko? Přijďte na jeden celý den do naší školy, ať to naše teplé místečko na vlastní kůži okusíte. Můžete se podívat na naše žáky, kolik jich je - zda je naší škole vhodné říkat nadbytečná. Pokud jste ovšem členkou některé "odborné komice", která vedení města předložila návrh na zrušení školy, pak se Vašemu výroku vůbec nedivím.

0/0
7.4.2011 17:59

isabell

Re: ach joo

Vy toho nechápete, zdá se, opravdu hodně, druhou částí mého příspěvku jsem mínila to, proč jste se vy, učitelský sbor a rodiče žáků nesložili na další fungování oné školy, prostě pěkně ze svého si své teplé místečko zadotovat...

A prosím, už nikdy nepište do diskusí, děláte učitelkám jen medvědí službu a velmi špatnou reklamu :-/

0/0
8.4.2011 18:04

Gerberka

Re: ach joo

Vážená isabell, vy nemáte ráda když má někdo jiný názor než vy - mám pravdu? Z vaší nové reakce srší hromy a blesky. Vy si také dotujete své teplé místečko? Byla jste v diskusi pozvána, abyste se podívala na to, jaké to je teplé místečko. Kdybyste tu nabídku přijala a byla jeden celý den na škole, určitě byste změnila názor. Vy prostě práci učitelů neznáte. Co jeden den - jeden celý školní rok byste měla odvádět ve škole takovou práci jako učitelé a speciálně na této škole.Jste opravdu členkou nějaké odborné nezávislé komise, která sice ve škole vůbec nebyla, ale přesto rozhodla o jejím zrušení? Jinak nechápu proč jste tak agresivní. Ta paní - zřejmě místní učitelka - nedělá nikomu medvědí službu a ani špatnou reklamu. Zamyslete se nad tím co píšete. Rv

0/0
8.4.2011 19:12

isabell

Re: ach joo

Když pominu váš naprosto identický styl vyjadřování s nechápavou paní učitelkou, (a fakt, že jste se právě dnes přihnala mne moralizovat na starou a zapadlou diskusi :-P), pak stejně nevím, proč bych se měla zamýšlet nad tím, co píši, když právě to dělám UŽ KDYŽ to píši- logické že? To ad a).

Ad b) paní neměla jen jiný názor, ona mne, neprávem a nesmyslně, nařkla z rasizmu a bůh ví čeho ještě.

Ad c) pozvání na nějaké anonymní diskusi opravdu není relevantní a nějaká má, byť třeba týdení, návštěva ve škole určené ke zrušení, by můj názor rozhodně nezměnila.

S jistou pedagogickou činností mám zkušenosti, nikoliv ale jako učitelka a když vidím, jak se některé učitelky chovají a vyjadřují, opravdu lituji svou dceru, že jí zbývá ještě rok a půl základní školy.

Takže si, prosím, nechte řeči o agresivitě do sborovny, mne se vaše "výchova" již dávno netýká a hromy a blesky si mohu sršet kde chci...

0/0
8.4.2011 21:44

Gerberka.

Re: ach joo

Stejný styl – to snad ne. Já mám svůj styl  a navíc se nikam „neženu“.

2. 4. 2011 v 10,30 jste vložila reakci kde jste mimo jiné napsala"že se v ní hodně věnují cikáňatům".

A reakce na tento příspěvek ze strany „asi“ paní učitelky byla zaznamenána 3. 4. 2011 v 10,59 "že by rasismus". To podle mne nebylo napadení, ale jenom jakýsi povzdech.

A velice vás zklamu. Do sborovny si své výchovné řeči nemohu nechat, neboť se školou a učitelováním nemám nic společného.

Na adresu vás dvou diskutérek bych jenom chtěla podotknout.Mlátíte prázdnou slámu. Vedení města, které je ve svých čelních představitelích stejné jako v minulém volebním období, již dávno před volbami rozhodlo o zrušení "čtyřky". Veřejné zasedání byla fraška a petice i připomínky rodičů a učitelů komunisticky utkli slovy – vzali na vědomí. Takže diskuse vás obou tady jsou zcela zbytečné plýtvání časem, emocemi a silami. Jestli je někdo pro zrušení a někdo proti na věci nic nemění. 

0/0
9.4.2011 17:36

isabell

Re: ach joo

... takže jste se do naší zbytečné diskuse neváhala navézt také, abyste sama plýtvala časem a nakonec nás mohla jako správná moralistka rozsoudit, že se dohadujeme zbytečně .... Tak to gratuluji k užitečnému využití času a dovymlácení už tak prázdné slámy ;-)

PS: jste opravdu stejně nechápavá, jako pí učitelka- to, že jste se přihnala mne moralizovat na zapomenutou diskusi, se samozřejmě vztahovalo na vás- já a ona jsme si psali druhého a třetího dubna, paní pak reagovala sedmého a já jí odpověděla osmého, což už je opravdu velká prodleva na nějaké zapadlé internetové diskusi a vy mi pak osmého večer přijdete vykládat něco o mé agresivitě? 8-o

Radši se starejte o to, abyste nosila správnou pokrývku hlavy, když jdete ven, jarní sluníčko je zrádné, jak na vás už vidno....

0/0
9.4.2011 23:40

Mari1

Re: ach joo

No jediné, co máme v této diskusi s paní Gerberkou společné, je názor na rozhodnutí zastupitelstva v Sokolově.

Jen jste mě tímto svým příspěvkem utvrdila v tom, že hrubě slovně napadáte každého, kdo má jiný názor, než máte Vy. 

Přeji Vám dobrou volbu ve výběru pokrývky Vaší hlavy. A pozor na to sluníčko, paní isabell, mohlo by Vám také ublížit. ;-)

0/0
10.4.2011 0:33

bez_tolerance_hlouposti

tiskova oprava

V Sokolove zrusili skolu, kam prevazne NEchodili romove.

Je zbytecne platit ucitele za sezeni v prazdne tride.

0/0
1.4.2011 15:46Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.