Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Těžaři vydělávají na pozemku Krásna, ale platit nájem odmítají

Těžařská společnost KMK Granit se zdráhá platit Krásnu na Sokolovsku za pronájem pozemků, na nichž doluje živec a vydělává na něm miliony. Přitom dokud pozemky patřily státu, platila firma KMK nájemné ve výši 595 tisíc korun ročně bez problémů státnímu podniku Lesy ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Permoník5

Opět klamáni občanů

Myslím si, že článek je značně přehnaný a nepravdivý. Pan Zeman buď záměrně zkresluje informace, nebo mu je dal někdo špatně. Firma kmk granit pro naše město udělala dost - příspěvky na kostel, pro školku, na jednotlivé akce, ale to už asi staronové vedení radnice nevidí, nebo si nepamatuje. Každý rok má město z těžby peníze do kasy, a to se určitě nedá říct o jiných podnikatelích v Krásnu. Někomu se dokonce i odpouštějí dluhy. Prostě ne na všechny je stejný metr. Měla by se zveřejnit pravda a ne jen stanovisko obce, které je ještě velice překroucené. Například novou školku už zastupitelé se starostou dávno zavrhli a teď to svalují na těžaře.  

PS: Pane Zemane, než něco napíšete, tak se přesvědčete jaká je pravda. Jinak přestaňte psát do novin!!!! Kde máte vyjádření i druhé strany????

0/0
15.2.2012 20:51

delfin-chikago

Re: Opět klamáni občanů

neargumentujte tím, že firma cosi přispěla. to přispívaj i jiné velké firmy v každé obci, které velmi dobře prosperují. vysvětle ale proč granit platil lesům a obci neplatí nic? evidentě podle vaše nicku patříte mezi těžaře. tak to tu pěkně všechno vysvětlete, anebo požádejte autora o prostor. ono se to pěkně podniká s nerostným bohatsvím, které ale nepatří pouze vám. podnikáte na pozemích obce, tak by jste se měli podle toho chovat...

0/0
16.2.2012 11:36

Chosé34

Re: Opět klamáni občanů

Já tam vůbec nepatřím a myslím si že než se vyplázne tenhle článek tak se má udělat nějaký vyjádření místních podnikatelů a občanů - lidi z Krásna o tom taky musí vědět svý ne

0/0
17.2.2012 14:05

dajmona

Re: Opět klamáni občanů

Jen krátká reakce, pisatel článku je s děním v obci dobře seznámen, narodil se tu.:-)

0/0
19.2.2012 16:23

Jarusa

Re: Opět klamáni občanů

Jenže on vždycky ve svých článcích lže a nemluví prqvdu,nedá se mu proto NIKDY věřit

+1/0
20.2.2012 14:58

dajmona

Re: Opět klamáni občanů

Žiji zde,  až na několik opravených autobusových zastávek jsem přínos firmy KMK Granit s.r.o. nezaznamenala. Naproti tomu problémy ano, ať už se to týká zřizování chráněného ložiskového území, znemožňování výstavby nových rodinných domků na vhodných lokalitaách, průjezdy těžkých kamionů obcí, ničení obecní přístupové cesty ke koupališti a mohla bych pokračovat. Nicméně se domnívám, že ani jednoznačný nesouhlas se vším o co KMK Granit požaduje není v pořádku. Celá záležitost chce projednat a určitě by se našel odpovídající kompromis. I v případě kdyby se informace "Permoníka 5" akceptovala, byl zajímavý poměr toho co obci KMK Granit poskytnul se zisky co za malý nebo žádný pronájem měl, pak požadovaná částka za pronájem je opravdu měšná.

0/0
19.2.2012 16:16

dajmona

Re: Opět klamáni občanů

Pokračování::-)

Vzkaz pro Ing. Kolbasu:

Míro, nesnaž se nás obelstít, obchodní zisk je úspěch, ale ne za cenu kdy si o mně sousedi budou myslet že jsem křivák. Bude tě to něco stát, ale nepoloží tě to, že.:-)

0/0
19.2.2012 16:19

Jarusa

Re: Opět klamáni občanů

Bohumil Zemna lhal vždycky, jeho články jsou pravidelně plné polopravd a výmyslů. Rád používá pochybné odhady, spekulace a matení obřanů podivnými formulacemi. Prakticky nikdy se v eho případě nejendá o důvěryhodné ověřené zprávy. Je k nim nutno přistupovat jako k informacím BLESKU či AHA ;-€;-€;-€Rv

+1/0
20.2.2012 14:57Najdete na iDNES.cz