Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodiče trápí málo míst v karlovarských školkách, spoléhají i na protekci

Umístit dítě do školky v Karlových Varech může být problém. Dětí je hodně a míst ve školkách málo. Podle rodičů často pomůže jen protekce. Úplně bez šancí jsou lidé, kteří do lázeňského města pouze dojíždějí za prací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xakli

K.Vary vs.Ostrov

Zajímavé, že pro radnici v Ostrově nebyl problém dříve pronajatou školku opět uvést do provozuschopného stavu a navýšit tak místa ve školce. Pro K.Vary, které jistě mají rozpočet bohatší to problém je (nebo spíš nezájem zástupců na radnici)

0/0
15.3.2012 19:19

morae

stejný problém čeká školy

města v době útlumu porodnosti mohla udělat dvě věci - přebytečné školky prodat nebo jen pronajmout.

Pokud by byly objekty školek v pronájmu, teď v době nedostatku míst by se daly znovu zprovoznit. Stará Role - sklad prádla armády spásy, dolní Drahovice - tuším prázdný objekt fi Balcar, Čankovská - prázdný objekt školní družiny v Kosmonautů.... ale město si nenechalo žádné rezervy. To stejné se týká bytového fondu - město nevlastní žádné sociální byty, kam by umístilo rodiny na dávkách - tak tedy musí platit "tržní nájemné" vlastníkům nemovitostí. Nechalo si jen byty v pečovatelských domech a i tam je těch míst proklatě málo. Silné ročníky seniorů teprve nastupují.

Mám návrh - rozdělme naši slavnou halu na poloviny - v školka pro děti, v jedné senior klub - ony se ty dvě generace snesou kupodivu docela dobře a můžou se doplňovat. Aspoň k něčemu ten moloch bude.

0/0
15.3.2012 17:42

lukim

Stejný problém

je téměř všude ve větších městech a mnohde i na vesnicích;-ORv!!

0/0
15.3.2012 12:37Najdete na iDNES.cz