Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kraj přiklepl pokutu za péči o lázně Kyselka, Mattoni se obrátí na soud

Únorové rozhodnutí karlovarského magistrátu, který udělil společnosti Karlovarské minerální vody pokutu 1,8 milionu za špatnou péči o chráněné památky v bývalých lázních Kyselka, teď potvrdil i krajský úřad. Firma stáčející minerálku Mattoni ji ale zaplatit nechce, hodlá se obrátit správní žalobou na soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Spravedlnost?

PRIVATIZACE, kšeft? ---

Mattoni ať drží hubu. Je to banda obchodníků s vodou, která by měla patřit všem. FINITO

0/0
23.3.2012 9:55

Jarusa

Kraj dal pokutu????

a co ti, co jsou za to placení - NPÚ Loket? Ti měli celou dobu dávat největší pozor, co se zde děje, ti měli jako první konat a ne dodnes sedět na teplých židlích za státní prachy a čučet z okna na Loketské náměstí. Dokážou jen šikanovat drobné srtavitele tvarem a barvou oken, ale pořádnou práci neumí. POkud někdo v tomto státě za stav Kyselky může, ksou to neschopní lenoši v NPÚ Loket ;-O;-O;-O

0/0
19.3.2012 18:20

Johans

Re: Kraj dal pokutu????

Pane (paní) Jaruso. Evidentně máte problém s památkáři z loketského ústavu. To je  vaše věc. Zkuste  však  své osobní  averze ventilovat jinou formou. Demagogicky do debaty vnášíte  evidentní nepravdy. Jestliže tvrdíte, že za stav Kyselky můžou neschopní lenoši v NPÚ Loket, pak stačí říci, že NPÚ Loket vznikl v roce 2007. Kyselka chátrají podstatně déle. Rovněž  vaše rozhořčení nad tím, že  NPÚ Loket nedal pokutu, svědčí o neznalosti. Pokutu může udělit pouze příslušný úřad - magistrát  Karlových Varů. Kraj coby nadřízený orgán  pokutu pouze potvrdil. NPÚ není úřadem - nemůže tedy dávat pokuty. Na hrubé invektivy snad není ani vhodné reagovat. Nicméně buďte si jist, že kdyby nebylo NPÚ Loket, nebyla by nejspíše nejen pokuta (kde není žalobce není soudce), ale ani lázně v Kyselce, jelikož by už nebyly památkou a stavební úřad by je nechal strhnout. Rovněž zbytek Matonniho továrny by dávno pohltila výrobní hala a lázně se touto dobou mohly vesele revitalizovat pomocí buldozerů.

0/0
19.3.2012 19:55

babysek

Pokuta

Pokuty měl dostávat už od počátku co se začalo s devastací Kyselky. Myslel si že je nepostižitelný. Hlavně že je sponzorem na filmovém festivalu. Tak mu vše prochází. ;-)

+2/0
19.3.2012 16:09

Eastwood

Těch pokut může být pro KMV, a.s. i více

I když je v naší zemi možné naprosto všechno, pochybuji, že bude Pasquale s odvoláním u soudu úspěšný. Jeho devastační plány na odstranění lázní v Kyselce jsou víc než zřetelné. Chce toho docílit jakýmkoliv způsobem a neštítí se naprosto ničeho.

Bude zajímavé sledovat, co se bude dít, když pokutu nezaplatí a ani nezabezpečí odpovídajícím způsobem památkově chráněné objekty, které jsou jeho vlastnictvím, a kvůli nimž tuto pokuto dostal.

Vidím to tak, že dostane pokutu další a vedle toho mu bude obstavem exekutorem majetek. U firmy, která vydává bezmála miliardu na reklamu, to bude zajímavé. Magistrát Prahy by mu mohl o těchto věcech povyprávět.

Je dobré, že se již pomalu nacházíme v době, kdy si mnozí z úředníků velmi rozmyslí, aby si tzv. pro pár šupů pálili prsty a nebo se vystavovali existenčnímu riziku.

Už je skutečně nejvyšší čas, aby tomuto italskému barbarskému podnikavci dal někdo na srozuměnou, že nepodniká někde v Bangladéši a že si svých kulturních památek vážíme.

+3/0
19.3.2012 16:04

Si0 po 4. zákazu

Neobvykle krátká doba,

za kterou už sačily baráky skoro spadnout.;-(

0/0
19.3.2012 12:58

petrph

je ať se klidně odvolaj a souděj

Stejně všichni čekají jen na to až ty zdevastované budovy spadnou sami a vše se tím vyřeší. Jinak na jejich rekonstrukci nikdo nemá. Ta směšná pokuta 1,8 milionu by nestačila ani na rekonstrukci střechy jedné z nich. Čili kompletní rekonstrukci nezaplatí nikdo, ani Mattoni, ani obec, ani nějaký klub za obnovu ani stát ani EU..

0/0
19.3.2012 12:36

mim7

Packalova devastace památek

Pan Packal by měl mlčet a rychle opravovat památky než mu je úřady vyvlastní, což se už mělo stát dávno. Osobně už dlouho Mattonku nekupuju. ;-€

+2/0
19.3.2012 11:55Najdete na iDNES.cz